Meniu
Prenumerata

penktadienis, liepos 3 d.
NASA pristatė geriausias Jupiterio raudonosios dėmės nuotraukas
BNS
(AP nuotr.)

NASA zondas „Juno“ šią savaitę visiškai priartėjo prie Jupiterio ir padarė geriausias iki šiol didžiulės planetos audros, dar žinomos kaip Didžioji raudonoji dėmė, nuotraukas.

JAV kosminės agentūros erdvėlaivis „Juno“ virš šio milžiniško atmosferos sūkurio praskriejo pirmadienį ir leido žmonijai iš arčiau nei bet kada pamatyti vieną įsimintiniausių darinių Saulės sistemoje. „Šimtmečius mokslininkai stebėjo, stebėjosi ir kūrė teorijas apie Jupiterio Didžiąją raudonąją dėmę. Na, o dabar turime geriausių kada nors padarytų nuotraukų“, - sakė San Antonijuje įsikūrusio Pietvakarių tyrimų instituto vyriausiasis tyrėjas Scottas Boltonas.
(Reuters nuotr.) Mokslininkai tikisi daugiau sužinoti, kodėl vyksta audra, bet, anot S.Boltono, prireiks laiko, kol bus ištirti duomenys, gauti iš aštuonių „Juno“ prietaisų, surinkti zondui skriejant 9 tūkst. km aukštyje virš Didžiosios Raudonosios dėmės. Raudonoji dėmė šių metų balandžio 3 dieną buvo 16 350 km pločio, o šis atstumas yra 1,3 karto didesnis negu Žemę skersmuo. Didžioji raudonoji dėmė stebima nuo 1830 metų ir galbūt egzistuoja jau ilgiau kaip 350 metų. 2011 metais „Juno“ pernai įskriejo į orbitą aplink Jupiterį. Kitas erdvėlaivio priartėjimas prie planetos planuojamas rugsėjo pradžioje. „Šios ilgai lauktos Jupiterio Raudonosios dėmės nuotraukos yra meno ir mokslo „tobula audra“. Džiaugiamės galėdami su visais pasidalinti šiuo kosmoso mokslo grožiu ir jauduliu“, - sakė NASA planetologijos padalinio direktorius Jimas Greenas. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 07 13 13:10
Spausdinti