Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 24 d.


„Kapitonas Nemo“ iš Danijos prarado savo laivą
Danija
P.Madsenas 2008-aisiais, prie sukonstruoto povandeninio laivo. (AP nuotr.)

Privatus povandeninis laivas, pastatytas entuziasto, surinkusio lėšų per visuomeninio finansavimo projektą, nuskendo į pietus nuo Kopenhagos, bet jo savininkas ir konstruktorius, šiuo aparatu plaukęs vienas, buvo išgelbėtas.

Danijos karinės jūrų pajėgų atstovai iš pradžių buvo paskelbę, kad 40 tonų vandentalpos ir beveik 18 metrų ilgio laivas „UC3 Nautilus“, kurio pavadinimą, matyt, įkvėpė garsusis Jules‘io Verne‘o kūrinys „20 000 mylių po vandeniu“, buvo rastas plaukiantis į pietus nuo Kopenhagos. Vis dėlto vėliau karo laivyno atstovas Andersas Damgaardas pranešė, kad laivas nuskendo, o Peteris Madsenas, pastatęs šį aparatą 2008 metais, buvo „paimtas į vieną mūsų laivų“. Atstovas daugiau detalių pateikti atsisakė. Danijos televizijos TV2 parodytame reportaže 46 metų P.Madsenas matomas išlipantis, regis, iš privataus laivo ir rodantis į viršų pakeltus nykščius. Kol kas neaišku, kodėl povandeninis laivas nuskendo. „Jis sakė mums, kad žurnalistas, taip pat buvęs laive, paliko jį ketvirtadienio vakarą“, – naujienų agentūrai AP sakė A.Damgaardas. Švedijos žiniasklaida nurodė, kad tas žurnalistas buvo švedas. „Vakar laive buvo tik juodu“, – pažymėjo karinio laivyno atstovas.
Kol kas neaišku, kodėl povandeninis laivas nuskendo.
Apie povandeninio laivo dingimą buvo pranešta penktadienį paryčiais. Danijos karinės jūrų pajėgos pradėjo paieškas nuo Kopenhagos iki Baltijos jūros salos. Paieškose dalyvavo du sraigtasparniai ir trys laivai. Kariškiai taip pat paragino prie paieškų prisidėti piliečius, turinčius laivų su sonarais. „Jis (P.Madsenas) mums sakė patyręs techninių problemų ir negalėjęs susisiekti radijo ryšiu“, - nurodė A.Damgaardas. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 11 17:56
Spausdinti