Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Į Žemę sugrįžo JAV kosmoso čempionė
BNS
JAV astronautė P.Whitson. („Reuters“ nuotr.)

Kapsule „Soyuz“ šeštadienį vėlai vakare grįžo trys astronautai, tarp kurių – ir rekordinę amerikiečio buvimo kosmose trukmę užfiksavusi JAV astronautė Peggy Whitson.

Išorinėje Žemės erdvėje P.Whitson iš viso išbuvo 665 paras – 288 paras vien per pastarąją misiją; tiek laiko kosmose nebuvo nė vienas kitas amerikietis ar amerikietė. Keliomis valandomis anksčiau iš tarptautinės kosmoso stoties (TKS) kartu su kitu amerikiečiu bei rusu ji išvyko kapsule „Soyuz“, kuri saugiai nusileido Kazachstano stepėje sekmadienį saulei patekėjus, kai JAV tebebuvo vėlyvas šeštadienio vakaras. Iš kapsulės paskutinei išneštai P.Whitson iš karto buvo įteikti akiniai nuo saulės, o ji patogiai ilsėjosi specialiame krėsle. Medikai tikrino jos pulsą – įprasta procedūra. Tada jai buvo įteikta puokštė gėlių su sveikinimu „Welcome back, Peggy“ („Sveika sugrįžusi, Pege“). Be buvimo kosmose trukmės, P.Whitson pasiekė dar kelis rekordus orbitoje: ji yra vyriausia astronautė, 57-erių, labiausiai patyrusi darbininkė TKS išorėje, kur ji buvo net 10 kartų. Be to, ji yra pirmoji moteris, du kartus vadovavusi TKS įgulai.
Be buvimo kosmose trukmės, P.Whitson pasiekė dar kelis rekordus orbitoje: ji yra vyriausia astronautė, 57-erių, labiausiai patyrusi darbininkė TKS išorėje, kur ji buvo net 10 kartų.
Su ja sugrįžęs rusų kosmonautas Fiodoras Jurčichinas kosmose per penkias misijas yra išbuvęs dar ilgiau – 673 paras. Kartu su jais grįžo ir NASA astronautas Jackas Fischeris, išbuvęs kosmose 136 paras nuo balandžio. Visi trys, papozavę bendrai nuotraukai, buvo nunešti į specialią medikų palapinę. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 09 03 12:06
Spausdinti