Meniu
Prenumerata
penktadienis, vasario 28 d.
Kreipimasis į turistus iš Lenkijos: laukiame dažniau
Marija Lariščeva

Lenkai pagal į Lietuvą atvykstančių turistų skaičių yra ketvirti. Būtina privilioti daugiau.

Kas dešimtas turistas, Lietuvoje liekantis bent vienai nakvynei, yra iš Lenkijos. Pernai į mūsų šalį atvyko 249 tūkst. lenkų, 14 proc. daugiau nei 2017-aisiais. Šių metų pirmo pusmečio rezultatai dar geresni. Daugiau negu pusė šių turistų (55 proc.) nakvojo Vilniuje, 13 proc. liko Druskininkuose, apie 10 proc. – Kaune. Lenkai taip pat nakvoja Klaipėdoje ir Palangoje, rečiau Trakuose ir Marijampolėje.

Lenkijos turistai pernai Lietuvoje išleido 71,1 mln. eurų, kiekvienas – vidutiniškai po 285,5 euro. Vidutinės turisto išlaidos – 338 eurai.

Vienadienių lankytojų statistikoje lenkų skaičiai įspūdingesni – jų per metus atvyksta 595,4 tūkst. (18,1 proc. visų turistų). Pirmauja Latvijos gyventojai – 1,1 mln. (33,8 proc.). Per vienos dienos vizitą užsieniečiai išleidžia vidutiniškai po 96 eurus.

38 mln. gyventojų, jokių sienų ar muitinių, tiesioginiai skrydžiai ir mažiau nei 500 kilometrų tarp abiejų šalių sostinių – Lenkijos rinka ir artima, ir didžiulė. „Šiuo metu Lietuva aktyviai dirba 21 atvykstamojo turizmo rinkoje, o Lenkija yra vienas prioritetų“, – tvirtino nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ produktų ir rinkodaros vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Lietuva Lenkijoje organizuoja reklamos kampanijas, renginius įvairiuose šalies miestuose, dalyvauja parodose, publikuoja straipsnius skrydžių bendrovės LOT žurnaluose. „Liepą šiame leidinyje skelbtas straipsnis apie turistų iš Lenkijos patirtis Lietuvoje. Be to, rengiamos žurnalistų išvykos. Pastaroji vyko šį pavasarį. Žurnalo lenkų kalba „National Geographic“ leidinys „Traveller“ pristatė Vilnių kaip vieną labiausiai įkvepiančių Europos miestų savaitgaliui“, – pasakojo I. Trakimaitė-Šeškuvienė ir pridūrė, kad šį rudenį planuojama su didžiausiu Lenkijos dienraščiu parengti specialų kelionių priedą apie Lietuvą.

Be Vilniaus, Druskininkų ir pajūrio, lenkus traukia sodybos – iš užsieniečių jie Lietuvos kaime poilsiauja dažniausiai.

Šventojo paveikslo trauka 

Lietuvos sostinė lenkų turistus mėgina privilioti savarankiškai, pernai jų sulaukta 99 tūkst. „Lenkų turistams siekiame ne tik pateikti informaciją apie jiems žinomas vietas, tačiau ir juos sudominti šiuolaikinio Vilniaus atributais: puikiais restoranais, kultūriniu gyvenimu, jaunimo renginiais“, – pasakojo Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė. Ji tikisi, kad turistų iš Lenkijos srautas gerokai padidės po penkerių metų atidarius „Rail Balticos“ geležinkelį.

Agentūros „Go Vilnius“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad lenkų turistai Vilniuje labiausiai vertina lankytinų objektų gausą, turtingą istoriją ir kultūrą, autentišką nacionalinę virtuvę, kokybišką maistą.

Dauguma lenkų aplanko Aušros Vartus, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, Rasų kapines, Arkikatedrą, Valdovų rūmus, Pilies ir Didžiąją gatves, Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių bei universiteto architektūrinius ansamblius, Stiklių gatvę, Užupį. Populiarus Halės turgus. Išskirtinį dėmesį lenkų turistai skiria Dievo Gailestingumo šventovei, kurioje galima pamatyti viso pasaulio katalikų bendruomenėje garsų Eugenijaus Kazimirovskio nutapytą Gailestingojo Jėzaus paveikslą (nuotr.) pagal Vilniuje gyvenusios vienuolės šv. Faustinos regėjimus. Paveikslo kopijos plačiai paplitusios įvairiose šalyse, o būtent Vilniuje saugomas originalas. Šventovė atvira tikintiesiems 24 valandas per parą. Dalis turistų nuvyksta ir iki Antakalnio, kur V. Grybo gatvėje yra šv. Faustinos namelis.

2019 11 04 11:58
Spausdinti