Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, spalio 29 d.
LIETUVOS VERSLO KONFEDERACIJA
Valdas Sutkus traukiasi iš pareigų, jį keičia Andrius Romanovskis
BNS
Fotobankas
Valdas Sutkus

Įtarimų korupcija sulaukęs Valdas Sutkus atsistatydino iš Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidento pareigų.

Naujuoju LVK prezidentu išrinktas laikinai šias pareigas pastaruoju metu ėjęs Andrius Romanovskis, pranešė konfederacija.

V. Sutkus teigia nesutinkantis su jam pareikštais kaltinimais, bet pabrėžia, kad dėl susidariusios situacijos jam tinkamai toliau eiti LVK prezidento pareigas yra neįmanoma.

„Dėl teisėsaugos pareigūnų paskleistos viešos informacijos apie man pareikštus įtarimus yra mestas šešėlis ne tik man asmeniškai, bet ir visai Lietuvos verslo konfederacijai“, – pranešime spaudai teigė V. Sutkus.

„Akivaizdu, jog dėl vykstančio ikiteisminio tyrimo sukeltų padarinių ne tik negaliu tinkamai atstovauti organizacijai būdamas jos vadovu, tačiau ir susiduriu su būtinybe visą savo energiją šiuo metu skirti asmeninei teisinei gynybai“, – sakė jis.

Naujuoju LVK prezidentu išrinktas A. Romanovskis akcentavo organizacijos veiklos viešumą ir skaidrumą.

„Mūsų organizacijos pareiga visada buvo Lietuvos verslo atstovavimas ir mes ir toliau tikime, kad tai yra visuomenės viešas interesas. Mes tai darėme ir darysime viešai ir skaidriai“, – pranešime sakė A. Romanovskis.

Anot jo, LVK visada išliks atviro dialogo su valstybės ir profsąjungų atstovais šalininkais.

V. Sutkus praėjusį mėnesį buvo sulaikytas, teisėsaugai pranešus apie atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo. Teismas atmetė prokurorų prašymą jį suimti.

Byloje taip pat buvo sulaikytas ir Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius. Jis taip pat savo kaltę neigia. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 10 13:02
Spausdinti