PRENUMERATA KONTAKTAI
Žyma: verslas
Nuo:1 iki 25
Viso:61
Kiek:25
KiekReal:25

Neblėstanti valstybinių verslų nostalgija
2019-11-05 12:51
Gintarė Deržanauskienė
Pasiklausius politikų gali atrodyti, kad kai kurie jų yra primiršę beskonę dešrą, nenusakomos spalvos duoną parduotuvių lentynose ir nusidriekusias eiles prie būtiniausių prekių. Tokia buvo Lietuvos gyventojų kasdienybė iki išsivadavimo iš planinės ekonomikos, kai visas ūkis laikytas valdžios rankose.

Technologijų įmonės varžosi dėl duomenų analitikos sutarčių žadamų milijardų
2019-11-01 12:08
The Economist
Duomenų analitikos srityje išsiskiria dvi netikėtos lyderės

Kodėl Lietuvos verslui reikia atidžiai stebėti Vidurio Europos ekonomikos pokyčius
2019-09-27 09:30
Tadas Povilauskas
Vokietijoje pramonės gamyba smunka jau beveik metus ir kol kas nėra daug įtikinamų požymių, kad padėtis per artimiausius mėnesius pasikeis. Ši šalis yra didžiausia lietuviškos kilmės prekių eksporto rinka, todėl privalome stebėti, kaip keičiasi ir pramonės, ir vidaus rinkos padėtis Vokietijoje. Tačiau Lietuvos verslui labai naudinga dažniau pažvelgti ir į tai, kas vyksta Vidurio Europos, arba vadinamosiose Višegrado šalyse, kurios daug labiau priklausomos nuo Vokietijos ekonominės padėties.

M. Granotas: „Svajonė apie verslus be žmonių – kaip košmaras“
2019-08-08 00:15
Gytis Kapsevičius
Per daug nesižavėkite robotizacija – tokį patarimą IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui davė tarptautinio verslo valdymo ekspertas Mickey Granotas, kurio klientų sąraše yra bendrovės „Adidas“, „Vodafone“, „Boeing“ ir kitos. Tai – ne vienintelis dalykas, kurį ekspertas laiko pervertintu.

Imperijas statantis prancūzas – koks tas Vincentas Bolloré?
2019-07-19 07:46
The Economist
Narpliojame painų Prancūzijos magnato palikimą

Kauno rajonas: spartaus augimo formulė
2019-07-11 15:20
Rusnė Marčėnaitė
Stabiliai didėjantis gyventojų skaičius, gyvenamojo sektoriaus plėtra, rekordinės užsienio investicijos, palyginti mažas nedarbas, auganti vidurinė klasė ir geri socialiniai rodikliai išskiria Kauno rajoną iš kitų Lietuvos savivaldybių

Pagrindiniai bankai naujai vertina verslo rizikas, smulkieji siūlo simbiozę
2019-07-08 00:05
Gytis Kapsevičius
Bankai pradėjo mažiau skolinti smulkiajam verslui ir atskiriems sektoriams. Kas slypi už tokio elgesio?

Viena „Fortune 500“ sąrašo lyderių Vilniuje atidaro naują paslaugų centrą
2019-06-26 15:49
IQ
„Tai ne eksperimentas. Atėjome čia, kad pasiliktumėm“, – tokį pažadą išsakė medicinos paslaugomis užsiimančios bendrovės „McKesson Corporation“ atstovai, aprodydami naująjį šiandien atidarytą biurą Vilniuje.

Šeimos estafetė: verslo dinastijoms jau tuoj reikės šokti per pirmąjį barjerą
2019-06-18 08:02
Gytis Kapsevičius
Didelė dalis Lietuvos verslininkų per ateinantį dešimtmetį turės savęs paklausti dviejų klausimų: kiek dar ir kas po manęs?

Valdiškų vaistinių virusas
2019-06-05 16:28
Žilvinas Šilėnas
Aš – skiepų šalininkas. Ir man labai gaila, kad dar niekas nesukūrė vakcinos nuo valdžios sluoksniuose siaučiančio valdiškų verslų viruso. Viena sunkiausių jo komplikacijų – valdiškos vaistinės. Valdančioji dauguma buldozeriu stumia įstatymo projektą, pagal kurį ligoninės ir poliklinikos galės kurti vaistines. Šios vaistinės ne tik parūpins medikamentų ligoninių pacientams – jose vaistų galės nusipirkti bet kas.

Kova dėl dirbtinio proto
2019-05-23 12:02
Gytis Kapsevičius
JAV ir Kinija aršiai varžosi kurdamos dirbtinį intelektą (DI), o Europa suka nuosaikesniu ir sunkesniu keliu. Ar „vėžlio“ strategija šiose lenktynėse pasiteisins?

Mokslininkas Mortenas Bennedsenas: verslininkai savo verslus beveik visuomet palieka per vėlai
2019-05-08 12:40
Gytis Kapsevičius
Nemaža dalis Lietuvos verslų artėja prie 30 metų ribos, o jų įkūrėjų amžius vis labiau slenkasi prie pensinio. Galima pagrįstai spėti, kad per ateinantį dešimtmetį verslininkai dažniau užleis savo kėdes šeimos nariams. Ką daryti, kad verslas, atsidūręs antrosios kartos rankose nesužlugtų? Galbūt jį geriau atiduoti valdyti profesionalams iš išorės?  Apie tai IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius kalbėjosi su šią sritį tyrinėjančiu danų mokslininku Mortenu Bennedsenu.

Atsargiai pirmyn: kaip geriausia vertinti Kinijos galią?
2019-04-25 07:37
Antanas MANSTAVIČIUS
Auganti Kinijos galia vilioja naujomis galimybėmis. Tačiau Lietuva neturėtų pamiršti, kieno pusėje ji stovi.

J. Sandtas: „Verslo tikslas nėra išgyventi“
2019-04-23 12:56
Kotryna Tamkutė
Net ir revoliuciją rinkose sukėlęs verslas remiasi tradiciniais vadybos metodais, teigė Frankfurto taikomųjų mokslų universiteto profesorius Joachimas Sandtas. IQ apžvalgininkė Kotryna Tamkutė aiškinosi, kaip jie užprogramuoja sėkmę.

K.A.V.A. 2019: augantys augančio miesto apdovanojimai
2019-04-23 10:52
IQ
Prieš metus pirmą kartą iškiliausius Kauno verslus pasveikinęs ir pagerbęs renginys „Kauno augančio verslo apdovanojimai“ (K.A.V.A.) šiemet startuoja su nauja jėga: prie apdovanojimų jungiasi nauji partneriai, o miesto verslai galės varžytis dėl dar daugiau nominacijų – renginio organizatorius VšĮ „Kaunas IN“, kartu su renginio globėju Kauno miesto savivaldybė, žada dar daugiau dėmesio miestą kuriančiam bei garsinančiam verslui ir kviečia įvairių sričių Kauno verslo atstovus teikti paraiškas ir pretenduoti į garbingus K.A.V.A. 2019 apdovanojimus.

Kaip vištiena turtingajame pasaulyje tapo populiariausia mėsa
2019-03-15 11:29
The Economist
Iš 30 mlrd. ūkiuose auginamų gyvulių ir paukščių šiandien 23 mlrd. – vištos

R. Guestas: „Migracija – tai nemokami pietūs, kuriais pasaulis dar nepasinaudojo“
2019-03-14 12:51
Kotryna Tamkutė
Kai rankose laikai turtingos šalies pasą, leidžiantį nuolat gyventi 28 ES valstybėse, nesusimąstai, kiek migracijos barjerų vis dar egzistuoja, teigė britų savaitraščio „The Economist“ užsienio naujienų redaktorius Robertas Guestas. Su juo IQ apžvalgininkė Kotryna Tamkutė kalbėjosi apie laisvę, migracijos iššūkius ir geopolitinius lūžius.

Puslaidininkių pramonė ir globalizacijos galia
2019-01-25 08:00
The Economist
Supervalstybių politika gali pradėti viską griauti

Ambasadorius K. Klepsvikas: prieš žiūrėdami į imigrantus skeptiškai, pažvelkite į Norvegiją
2018-11-20 08:42
Gytis Kapsevičius
Lietuviai emigrantai palieka savo pėdsaką Norvegijoje, savo ruožtu norvegų investuotojai keičia verslo žemėlapį mūsų šalyje. Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje Karstenas Klepsvikas teigia, kad turime tiek pat norvegų bendrovių, kiek visa Lenkija. Apie tai, kas jų verslininkus čia traukia ir kuo dviejų šalių visuomenės yra panašios, ambasadorius papasakojo žurnalo IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui.

A. Pranckevičius: „Metas Kauno mokslininkams keltis nuo atsarginių suolelio ir išbėgti į aukščiausio europinio lygio areną“
2018-11-16 09:36
Kotryna Tamkutė
Investicijos į mokslą, technologijas ir inovacijas atsiperka su kaupu, neabejoja Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo apie naujajame ES biudžete numatomas galimybes. Ne tik Lietuvai, bet ir Kaunui.

Kauno mokslo ir verslo ryšys: darbas prasideda nuo pokalbio
2018-11-15 09:35
Kotryna Tamkutė
Mokslą ir verslą jungiantys tiltai Kaune jau statomi – netrūksta nei sėkmės pavyzdžių, nei nuolatinių iššūkių. Visgi visų suinteresuotų pusių sutelktinių pastangų dar pasigendama.

Valdžios, verslo ir mokslo atstovai diskutavo dėl Kauno ateities
2018-10-23 11:53
IQ
Spalio 18 d. verslo centre „Kauno dokas“ vyko žurnalo IQ ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotas forumas „Kaunas 2018 – inovacijų santaka“. Renginyje Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje, Lietuvos banko, vietos verslo, savivaldybės, švietimo atstovai bei ekspertai iš užsienio pristatė ekonomines regiono tendencijas, miesto plėtros gaires ir galimybes, sėkmingus inovacijų versle pavyzdžius.

Beveik lūšnynų milijonieriaus istorija: praturtėjo dėl meilės žmonai metęs darbą policijoje
2018-09-08 12:45
Kotryna Tamkutė
Pasiturinčiu policininku save vadinantis sėkmingas verslininkas Sunil Tulsiani saugų darbą valstybės tarnyboje iškeitė į verslą nekilnojamojo turto srityje. Ir nesigailėjo. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis teigė: šis žingsnis jį apsaugojo nuo skyrybų su žmona.

Aukščiau galvą: ko iš Lietuvos ekonomikos galėtų pasimokyti Jungtinės Valstijos?
2018-09-06 08:54
Kotryna Tamkutė
Ekonominės laisvės indekse (angl. Economic Freedom Index) Lietuva tik vienu laipteliu atsilieka nuo JAV. Tačiau šalims keliami uždaviniai – toli gražu ne panašūs. Viena turi ginti globalią ekonominę galią, kita – nenuklysti iš reformų kelio. JAV viešosios politikos instituto „Heritage Foundation“ ekonominės laisvės indekso tyrimo vadovas Anthony B. Kimas mano, kad Lietuva turi tai, ko iš jos galėtų pasimokyti ir Vašingtonas.

IQ Forumas „Utena 2018: mokslo ir verslo jungtys“
2018-09-03 09:38
Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialas ir žurnalas IQ kviečia į forumą „Utena 2018: mokslo ir verslo jungtys“.

Atradimai Temos Namie ir svečiuose Vietovardžiai Kultūra Laisvalaikis Reiklus pirkėjas
Daugiau IQ Life straipsnių...