PRENUMERATA KONTAKTAI
Žyma: rinkimai
Nuo:1 iki 25
Viso:95
Kiek:25
KiekReal:25

Pasaulis pagal Warren
2019-12-13 09:10
The Economist
Elizabeth Warren turi daug planų ir jie suteiktų JAV kapitalizmui naują formą – į gera ir į bloga

Nauja valdžia ir nauja pasaulio tvarka
2019-12-10 00:15
Justinas Mickus
Estijoje bei Latvijoje suformuotos naujos vyriausybės, Lietuvoje ir Latvijoje išrinkti nauji prezidentai, naują politikos ciklą po Europos Parlamento rinkimų pradeda ES. Naujosios valdžios veiklos imasi destabilizuotos pokarinės pasaulio tvarkos ir vidinės politinės fragmentacijos aplinkoje. ES teks ieškoti efektyvių sprendimų didžiųjų pasaulio galių – JAV, Kinijos, Rusijos, ES – varžybose, o Baltijos lyderiams – naujų būdų, kaip užtikrinti savo valstybių svarbą tarptautinėje arenoje ir sumažinti visuomenių poliarizaciją.

IQ mėnesio šalis. Jungtinė Karalystė
2019-12-06 06:21
IQ
Viso pasaulio dėmesio centre įtvirtintų pozicijų Jungtinė Karalystė užleisti neketina.

IQ mėnesio žmogus. Michaelas Bloombergas
2019-12-04 11:15
IQ
Ilgai neigęs bet kokias kalbas apie norą siekti JAV prezidento posto, 77-erių JAV verslininkas ir buvęs Niujorko meras M. Bloombergas lapkričio pradžioje vis dėlto užsiregistravo kandidatu dalyvauti Demokratų partijos pirminiuose rinkimuose Alabamos valstijoje.

Klasiniai priešai
2019-12-01 07:25
BALYS GODAUSKIS
Negaliu atsistebėti, kokie naivūs vidurinės klasės rinkėjai. Pasyviai slankiodami pasieniais tikisi susikurti ilgalaikę gerovę Lietuvoje, šalyje, kur kas ketverius metus buriasi ir siautėja viena už kitą klaikesnės tėvynės gelbėjimo parapolitinės grupuotės, kurios prigalvoja taisyklių, kad visiems kuo sunkiau metų gale būtų suvesti buhalterijas.

Dėl teisės ar teisingumo
2019-10-12 13:04
Kotryna Tamkutė
Rinkėjų palaikymą Lenkijos valdančioji dauguma perka didindama pensijas ir vaiko pinigus

Partija, kurios nebus: kodėl D. Grybauskaitė greičiausiai nepasuks A. M. Brazausko keliu
2019-06-25 03:26
Kotryna Tamkutė
Lietuvos ir užsienio žiniasklaida jau keletą mėnesių Daliai Grybauskaitei matuoja kėdes tarptautinėse organizacijose. Ji galėtų sulošti įspūdingą partiją ir vietos politikoje, tačiau vargu ar tam ryšis.

EP rinkimai: ar gerėja gyvenimas jūsų burbule?
2019-05-21 13:25
Viktorija Rusinaitė
Kiekvienas gyvename savo burbuluose, o mūsų burbulai liečiasi su kitų žmonių burbulais, ir taip sudarome tokias patirčių, emocijų, ryšių putas, per kurias savitai keliauja informacija, teigia vokiečių filosofas Peteris Sloterdijkas.

Pragiedruliai Slovakijoje ar populizmo Vidurio Europoje saulėlydis?
2019-05-21 10:15
Kotryna Tamkutė
Zuzanos Čaputovos pergalė Slovakijos prezidento rinkimuose – piliečių atsakas į šalyje vešančią korupciją. Ar tai ir smūgis regione išsikerojusiam populizmui?

S. Skvernelio pergalė prezidento rinkimuose – didžiausia grėsmė R. Karbauskiui
2019-05-08 15:19
Ovidijus Lukošius
Visus šių metų rinkimus žadėjęs laimėti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šeimininkas Ramūnas Karbauskis jau suklupo per pirmuosius – savivaldybių ir merų rinkimuose valstiečiai pasirodė neblogai, bet tai tikrai ne pergalė. Kitų rinkimų rezultatai bus dar nepalankesni, bent jau pačiam R. Karbauskiui.

Nemylėti valdžios
2019-05-01 12:43
Liutauras Degėsys
Šiaip – ir praktiškai, ir teoriškai – pilietis neprivalo mylėti valdžios. Taip, laimėje ir nelaimėje, varge ir džiaugsme gali tekti gyventi drauge iki mirties arba iki skyrybų. Bet gyvenant kartu – būti opozicijoje, išlaikyti distanciją, nesusitapatinti su valdžia – labai patartina tiek žmogui, tiek Bažnyčiai. Kad valdžiai pasikeitus neprarastum savęs.

Lyčių lyguma
2019-04-06 10:43
BALYS GODAUSKIS
Visi tie rinkimai – kaip egzaminai, kuriems dauguma balsuotojų deramai nepasiruošia, nes vis pritrūksta poros naktų: tai „Gyvulių ūkiui“ pavartyti, tai Konstitucijos spragoms galvoje užsilopyti. Žmonės programų neskaito, nes jose tas pats per tą patį; kas laukia ateity – negalvoja, nes ateities nežino niekas, net horoskopų sudarinėtojai.

Ir niekada mums rinkimų nebus per daug
2019-03-09 22:13
Ovidijus Lukošius
Lietuvoje išaušo dar neregėtas rinkimų pavasaris, kuris savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimais prasidėjo pirmąjį kovo sekmadienį, o baigsis gegužės paskutinį, kai piliečiai rinks atstovus į Europos Parlamentą ir, beveik jokių abejonių, šalies prezidentą antrajame raunde.

Kas valdo Lietuvos savivaldybes?
2019-03-01 14:13
Goda Liutkutė
Prieš naujai kadencijai pasirenkant savivaldybių tarybų narius bei merus prasminga analizuoti vietos politiką.  Būtent vietos valdžia teoriškai turėtų įkūnyti bene glaudžiausią rinkėjų ir išrinktųjų ryšį. Tad kas gi vietos lygmeniu šiuo metu atstovauja Lietuvos gyventojams?

Atkalta schema: savivaldybių rinkimų „flagmanai“ dar neatsisveikina
2019-02-28 18:54
Gytis Kapsevičius
„Laimėję rinkimus mažinsime komunalinių paslaugų kainas ir pritrauksime investicijų“, – mėgsta žadėti į savivaldybių tarybas kandidatuojantys politikai. Apie 200–300 kandidatų iki šiol galėdavo pridurti – ir neatstovausime jums.

Mikrobų faktorius
2019-02-24 11:12
BALYS GODAUSKIS
Rinkimų šiemet bus per daug. Ypač nesvarbių. Nors ne, atsiprašau, nesvarbių rinkimų demokratinėje šalyje nebūna. Visi rinkimai iš esmės svarbūs. Tačiau rinkėjai ir renkamieji ilgainiui išmoko iš švenčių padaryti ir nuobodžią rutiną, ir pokvailę parodiją.

Progresiniai, perskirstymas ir populistai
2019-02-14 12:17
Žilvinas Šilėnas
„Visų šalių proletarai – vienykitės“ – pamenu šūkį ant tuometinių laikraščių. Galėdavau jį pakartoti kad ir prikeltas naktį, nors nei tėvai, nei seneliai partijai nepriklausė. Tiesiog VŠPV buvo tiek visur matomas, jog jį atkartoti galėjai ir nesuprasdamas, ką tai reiškia. „Oh be a fine girl kiss me“ arba OBAFGKM, žvaigždžių klasifikacija pagal spinduliavimo intensyvumą, yra kone vienintelis dalykas, kurį atsimenu iš astronomijos paskaitų. OBAFGKM galiu išbelsti ir prikeltas naktį, nors esmę ir prasmę jau seniai pamiršau.

Rinkimų mados ir fizika
2019-02-05 02:01
Gintaras Šumskas
Prezidento rinkimai bus įdomūs ir dėl rinkiminės kampanijos personalizacijos. Palaikyti asmenybes rinkėjams yra patraukliau nei anonimines ir nelabai mėgstamas politines partijas. Ir vis dėlto, ką šiose asmenybių lenktynėse laimi taip nemėgstamos partijos? Kokie yra jų motyvai remti lyderius?

Carai ir lyderiai: daugeliui savivaldybių liks vadovauti tie patys merai
2019-01-07 22:54
Ovidijus Lukošius
Prieš ketverius metus pirmą kartą tiesiogiai išrinkti savivaldybių merai 2019-aisiais laikys rinkėjų pasitikėjimo egzaminą, kuriame daugelis neabejotinai vėl dalyvaus. Kai kurių net nekamuos varžybų jaudulys, nes jie įsitikinę savo pergale. Daugelis postuose išsilaikys.

Briuselio miražas: rinkimai, kurių R. Karbauskis nelaimės
2018-12-31 17:58
Tomas Janeliūnas
Europos Parlamento (EP) rinkimai nublanks, palyginti su panašiu metu vyksiančia kova dėl prezidentūros raktų. Retas net ir labiau politika besidomintis žmogus galėtų įvardyti dabartinius Lietuvos atstovus EP. O ir pačioms politinėms partijoms tai yra trečiaeiliai rinkimai, kurie labiausiai rūpi tik į Briuselį siekiantiems ištrūkti politikams.

Lietuva ir pasaulis 2019-aisiais: silpniausia grandis – politikai
2018-12-27 14:49
Ovidijus Lukošius
Ko jau ko, bet diskusijų, ginčų ir įžeidinėjimų, argumentų ir demagogijos Lietuvoje netrūks bent jau pirmąją 2019-ųjų dalį. Šešiasdešimtyje savivaldybių dėl mandatų tarybose kausis politinės partijos ir rinkimų komitetai, o jų vietiniai lyderiai įnirtingai grumsis dėl merų regalijų.

Tandemu prieš sistemą
2018-12-03 14:00
Antanas MANSTAVIČIUS
Nors kaltinimas populizmu Lietuvos politikoje senokai tapo vėzdu, kuriuo daužomos oponentų galvos, už miglotos sąvokos slepiasi ir grėsmės

Rinkimai latviškai: „Santarvės“ paradoksas, aktoriaus partija ir žalieji valstiečiai
2018-11-20 11:24
Lina LAPATINSKAITĖ
Pokyčių reikalaujantys latviai duoda šansą populistams

Populizmo vėžys
2018-11-12 13:17
Ovidijus Lukošius
Pavadinkime jį tiesiog Piliečiu. Šį darbininkiškos profesijos vyrą arti pensinio amžiaus sutikau viename provincijos mieste. Rajono centre, kurį ne vieną kadenciją valdo meras iš tradicine vadinamos partijos ir kurio gyventojai paskutiniuose rinkimuose didžiąją dalį balsų atidavė už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – tiek vienmandatėje, tiek daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

Ryžtas be orientacijos
2018-10-31 13:56
Kotryna Tamkutė
Neturintieji ideologijos ar, kitaip tariant, politinių pažiūrų gali atrodyti geri kandidatai užimti prezidento postą. Lyg ir nenuostabu – atstovauti jie turės ne vienos partijos elektoratui. Bet ar jų ideologija mums neturi rūpėti?

Atradimai Temos Namie ir svečiuose Vietovardžiai Kultūra Laisvalaikis Reiklus pirkėjas
Daugiau IQ Life straipsnių...