PRENUMERATA KONTAKTAI
Žyma: mokslas
Nuo:1 iki 21
Viso:21
Kiek:25
KiekReal:21

J. O’Keefe’as: „Nesu įsitikinęs, kad dirbtinis intelektas galės elgtis kaip žmogus“
2019-05-15 09:06
Gytis Kapsevičius
„Tikiuosi, nematuosite mano IQ“, – išgirdęs mūsų žurnalo pavadinimą pajuokavo Vilniuje kovo mėnesį lankęsis Nobelio premijos laureatas medicinos srityje Johnas O’Keefe’as. IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius su garsiu neuromokslininku kalbėjosi apie gyvūnus, kompiuterinius žaidimus ir kuo taksi vairuotojai pranašesni už kitus žmones.

Ar gali Kinija tapti didžiuoju mokslo centru?
2019-04-02 09:41
The Economist
Netrukus bus patikrinta hipotezė, ar didžiajam mokslui būtina minties laisvė

E. Domańska: „Visuomenė linkusi priimti melagingas žinias ir atmesti tiesą“
2019-01-30 10:57
Kotryna Tamkutė
Istorikai yra gyvybiškai reikalingi, įsitikinusi Poznanės Adomo Mickevičiaus ir Stanfordo universitetų profesorė Ewa Domańska. Tačiau jie negali pateikti galutinių atsakymų. Interviu IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei mokslininkė sakė, kad tai susiję su disciplinos specifika: istorija niekada nebuvo pripažįstama kaip tiesą atrandantis mokslas.

Išsitrinkime galvas. Delete
2019-01-01 10:00
Liutauras Degėsys
Atsibundi vos prašvitus ir supranti, kad tai tavo organizmas nuo ankstyvo ryto siunčia žinutes: sako, kad skauda. Kad privalai kažką daryti. Aišku, supyksti: šiandien ir taip nėra kada, reikia bėgti į darbą, o kūnas perspėja, kad būtina sveikata pasirūpinti. Tučtuojau, neatidėliojant, greitai. Koks dantis, kuris sudaro gal vieną tūkstantąją dalį tavo organizmo, staugia taip, kad viską metęs leki pas dantistę gydytis. Kai pagalvoji, tai turi dar per dvidešimt kramtomųjų atsarginių, o rūpiniesi juo, kaip vienatiniu, paskutiniu.

A. Lightmanas: „Nesugebėdami sustoti žudome savo kūrybingumą“
2018-12-26 14:05
Laura Čiginskaitė
Nors dar mokykloje daugeliui tenka pasirinkti arba humanitarinių, arba tiksliųjų bei gamtos mokslų sritį, amerikiečių fizikui ir rašytojui Alanui Lightmanui rinktis nesinorėjo. Apie šių dviejų sričių skirtumus ir panašumus literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ svečias pasakojo Laurai Čiginskaitei.

U. Neniškytė: „Tikiu ne likimu, o mokslu“
2018-11-16 10:22
Viktorija Vitkauskaitė
Pirminis interviu su dr. Urte Neniškyte planas – atidžiau pasigilinti į pašnekovės biografiją – pereina į pokalbį apie haliucinogenus, ateities mediciną, buvimą intravertu ir daugybę kitų temų. Viktorijai Vitkauskaitei toks posūkis atrodo lyg iliustracija, kokiais įdomiais ir netikėtais keliais mus šiandien vedžioja mokslas.

W. Ketterle: „Visuomenei reikia mokslininkų, einančių dar neišmintu keliu“
2018-11-15 15:28
Kotryna Tamkutė
Technologinė pažanga, kaip ir žmonių susidomėjimas ja, stebina, sako Nobelio fizikos premijos laureatas, Masačusetso technologijos instituto profesorius Wolfgangas Ketterle. Tačiau to negana. Kalbėdamasis su IQ apžvalgininke Kotryna Tamkute jis teigė, kad norėdami keisti žmonių gyvenimus, turime užtikrinti mokslo, politikos ir verslo sąveiką.

Kauno mokslo ir verslo ryšys: darbas prasideda nuo pokalbio
2018-11-15 11:35
Kotryna Tamkutė
Mokslą ir verslą jungiantys tiltai Kaune jau statomi – netrūksta nei sėkmės pavyzdžių, nei nuolatinių iššūkių. Visgi visų suinteresuotų pusių sutelktinių pastangų dar pasigendama.

Valdžios, verslo ir mokslo atstovai diskutavo dėl Kauno ateities
2018-10-23 13:53
IQ
Spalio 18 d. verslo centre „Kauno dokas“ vyko žurnalo IQ ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotas forumas „Kaunas 2018 – inovacijų santaka“. Renginyje Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje, Lietuvos banko, vietos verslo, savivaldybės, švietimo atstovai bei ekspertai iš užsienio pristatė ekonomines regiono tendencijas, miesto plėtros gaires ir galimybes, sėkmingus inovacijų versle pavyzdžius.

Pakalbėkime apie homoseksualumą moksliškai
2018-10-01 13:15
Ugnė Litvinaitė
Vilniaus universiteto Psichologijos instituto Klinikinės psichologijos katedros docentas Paulius Skruibis teigia, kad homoseksualumo tolerancijos klausimas neturėtų būti vertinamas kaip politinis – kaip ir kitais psichinės sveikatos klausimais, taip ir šiuo, specialistų bendruomenėje vyrauja konsensusas, ir juo reikėtų pasitikėti.

IQ Forumas „Utena 2018: mokslo ir verslo jungtys“
2018-09-03 11:38
Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialas ir žurnalas IQ kviečia į forumą „Utena 2018: mokslo ir verslo jungtys“.

Mažėjant aktyvumui namų ūkių apklausose, politikos formuotojams darosi neramu
2018-07-27 12:28
The Economist
Sparčiai mažėja aktyvumas namų ūkių apklausose. Pagrindo nerimauti turi ir statistikai, ir ekonomistai, ir politikos formuotojai

Šiandienos jaunimas
2018-03-07 08:37
The Economist
Turtingose šalyse jauni žmonės elgiasi gražiau nei ankstesnių kartų ir mažiau vaikosi hedonizmo, tačiau jaučiasi vienišesni

Teisingi ir neteisingi atsakymai
2018-02-02 11:00
Kotryna Tamkutė
Verslininkas, rašytojas, inovacijas švietimo srityje inicijuojančios programos „HundrED“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Saku Tuominenas teigia, kad klysti sveika – tai skatina kūrybingumą. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo apie Suomijos švietimo sistemą ir pasiūlė receptų gerinti šios srities situaciją Lietuvoje.

Švietimo taryba: egzaminai tėra momentinis žinių patikrinimas, todėl reikia kaupiamojo balo
2017-06-09 16:30
BNS
2013–2016 metų švietimo būklės apžvalgą atlikusi Švietimo taryba rekomenduoja mažinti baigiamųjų egzaminų reikšmę. Teigiama, kad alternatyva galėtų tapti kaupiamojo vertinimo sistema.

L.Mažutis: „Investuojame į auksinius šaukštus, o mokslo žmones paliekame už borto“
2017-06-06 08:00
Laura Čiginskaitė
Baigęs studijas Strasbūro ir Harvardo universitetuose, dr. Linas Mažutis atsisakė siūlymų tęsti mokslinę veiklą užsienyje ir grįžo į Lietuvą. Apie kliūtis, kurias teko įveikti galimybių šalyje, kad atliktų pasaulyje pripažintus tyrimus, ir kita su mokslininku kalbėjosi Laura Čiginskaitė.

Neapykantą nugalintis mokslas
2017-06-03 21:53
Kotryna Tamkutė
Kadaise arabų plėšiko pasakose tarta frazė „Sezamai, atsiverk“ šiandien tampa valstybių bendradarbiavimo Artimuosiuose Rytuose simboliu.

75 proc. ginčų gali būti išspręsti be teismo įsikišimo
2017-05-10 15:00
Natalija Kaminskienė
Pažengusios pasaulio valstybės jau daugiau kaip porą dešimtmečių lygiagrečiai su klasikiniu teismo procesu ginčams spręsti naudoja mediaciją.

Inovatyvi Lietuva – ar tikrai jau netrukus?
2017-03-23 18:36
Rūta Pumputienė
Dažnai viešojoje erdvėje skaitome įžvalgas, kuriose bandoma prognozuoti, ar pavyks Lietuvai iki 2020 m. pasiekti užsibrėžtą tikslą tapti gyvybės mokslų lopšiu.

Artėjant prie pradžių pradžios
2016-12-11 18:05
Simas Čelutka
Daugelis girdėjome apie Šveicarijoje esantį didįjį hadronų greitintuvą (LHC) ir Higso bozono atradimą, bet ne visi suvokiame, kokia šio atradimo esmė ir reikšmė. Ką bando suprasti šiuolaikinė dalelių fizika? Kaip moksliniai atradimai veikia mūsų kasdienybę? Koks mokslo ir religijos santykis? Apie tai išskirtiniame interviu IQ apžvalgininkas Simas Čelutka kalbėjosi su 2009–2015 m. Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) generalinio direktoriaus pareigas ėjusiu Rolfu Dieteriu Heueriu.

Nei dirba, nei mokosi
2016-09-02 13:12
IQ
Jaunų žmonių nedarbas tebelieka neišsprendžiama Europos problema, ypač Pietų šalyse. Vienas iš keturių Graikijos ir Italijos jaunuolių 2015 m. niekur nedirbo ir nesimokė. Lietuvoje padėtis kur kas geresnė. Jaunimo užimtumo lygis, kaip ir kaimynių Latvijos ir Estijos, aukštesnis nei ES narių vidurkis.

Atradimai Temos Namie ir svečiuose Vietovardžiai Kultūra Laisvalaikis Reiklus pirkėjas
Daugiau IQ Life straipsnių...