PRENUMERATA KONTAKTAI
Žyma: lietuva
Nuo:1 iki 25
Viso:60
Kiek:25
KiekReal:25

Kreipimasis į turistus iš Lenkijos: laukiame dažniau
2019-11-04 11:58
Marija Lariščeva
Lenkai pagal į Lietuvą atvykstančių turistų skaičių yra ketvirti. Būtina privilioti daugiau.

Vilkikų diplomatija arba kuo remiasi Lietuvos ir Lenkijos prekybos ryšiai?
2019-10-24 02:15
Gytis Kapsevičius
Kad ir ką kalbėtų politikai, prekyba su pietų kaimyne nuolat didina apsukas

Perkrovėjai
2019-10-12 09:37
BALYS GODAUSKIS
Keldami alkoholio akcizus valstiečiai neregėtai daug nuveikė, kad lietuviai pas lenkus kuo dažniau vyktų persikrauti: išsikrauti tuščios taros, prisikrauti pilnų butelių ir skardinių. Lenkijoje persikrauti apsimoka – ačiū Verygai ir kitiems toliaregiams. Jų dėka lietuviai važinėja toliau, pasaulio istorijoje palieka ryškesnį CO2 pėdsaką.

Lietuva ir Lenkija – (ne) pirmos būtinybės partnerės
2019-10-09 13:27
Kotryna Tamkutė
Šios šalys ES ne visuomet žengia kartu. Bet bent jau viena kryptimi.

Susipažinkime, kaimyne: penkios į Lietuvą imigravusių užsieniečių istorijos
2019-09-23 13:19
Marija Lariščeva
Imigrantų istorijos margos kaip pasaulis. Šio pasakojimo herojai džiaugiasi atvykę į Lietuvą.

Lenkijai reikia mūsų. Dabar
2019-09-04 14:25
Ovidijus Lukošius
Rugpjūčio pradžioje įtakingą ir gerbiamą liberalių pažiūrų Lenkijos dienraštį „Gazeta Wyborcza“ valdančio fondo valdybos pirmininkė Joanna Krawczyk parašė laišką užsienio žiniasklaidos priemonėms, jį gavo ir IQ redakcija. Tai buvo netikėtas pagalbos, o gal ir nevilties šauksmas.

Rūpestis dėl žilagalvių – gerovės valstybės Lietuvoje grėsmės
2019-08-19 02:05
Kotryna Tamkutė
Senstančią visuomenę padėtų išlaikyti imigrantai, jei patys netaptų našta

Prakeiksmas prie Baltijos: pergalių sausra kamuoja ir mus, ir kaimynus
2019-07-20 02:40
Marius Milašius
Jau beveik trejus metus oficialių rungtynių nelaimintys Lietuvos rinktinės futbolininkai gali guostis – į ne mažiau prastą padėtį pateko ir anksčiau už juos žingsniu priekyje buvę latviai bei estai

Kaip išlyginti pajamų nelygybę?
2019-07-19 12:18
Nerijus Mačiulis
Pajamų nelygybė Lietuvoje yra viena didžiausių ES, tačiau neretai apipinta mitais. Parinkti adekvačias priemones perteklinės pajamų nelygybės mažinimui galima tik tinkamai identifikavus jos priežastis. Priešingu atveju galime atsidurti gerais norais grįstame kelyje į pragarą – valstybėje, kurioje pajamos lygesnės, tačiau bendra gerovė žemesnė ir visi gyvena daug skurdžiau.

Ką renkamės – Dovydą ar Galijotą?
2019-06-20 09:45
Donatas Puslys
Bankai neskolina investiciniams projektams regionuose, o Vyriausybė nededa pakankamai pastangų, kad pakeistų situaciją. Viskas atitenka tik Vilniui ir Kaunui, girdime iš vienos pusės. Iš kitos ataidi pastabos, kad regioninės savivaldybės dažnai dėl kompetencijų stygiaus tiesiog nesugeba išnaudoti pasitaikančių investicinių galimybių, o kartais net ir specialiai užkerta kelią potencialiems investuotojams, kad nuo konkurencijos apsaugotų pigią vietos darbo jėgą išnaudojantį verslą. Šis dažniausiai būna glaudžiai susijęs su politikais.

Svetimo skausmo nebūna: ignoruodamas Tibeto problema pasaulis stengiasi neerzinti Kinijos
2019-05-13 13:42
Kotryna Tamkutė
Lietuvos interesas – geri santykiai su Kinija. Tačiau vargu ar tai tinkamas pasiteisinimas nesiliaujant žmogaus teisių pažeidimams.

Prestižas be garantinio aptarnavimo
2019-02-21 09:54
BALYS GODAUSKIS
Kartą bulvarinių interneto dienraščių strategai nusprendė nuveikti ką nors gero artėjančio Lietuvos šimtmečio minėjimo proga, todėl padidino pranešimų srautus iš serijos: naujausi britų mokslininkų atradimai moterų frigidiškumo bei vyrų potencijos sutrikimų klausimais.

Išsitrinkime galvas. Delete
2019-01-01 10:00
Liutauras Degėsys
Atsibundi vos prašvitus ir supranti, kad tai tavo organizmas nuo ankstyvo ryto siunčia žinutes: sako, kad skauda. Kad privalai kažką daryti. Aišku, supyksti: šiandien ir taip nėra kada, reikia bėgti į darbą, o kūnas perspėja, kad būtina sveikata pasirūpinti. Tučtuojau, neatidėliojant, greitai. Koks dantis, kuris sudaro gal vieną tūkstantąją dalį tavo organizmo, staugia taip, kad viską metęs leki pas dantistę gydytis. Kai pagalvoji, tai turi dar per dvidešimt kramtomųjų atsarginių, o rūpiniesi juo, kaip vienatiniu, paskutiniu.

„Pakankamai gerai“ – per maža
2018-09-18 13:34
Žilvinas Šilėnas
Jei laiko mašina kokį 1990-ųjų Lietuvos pilietį perkeltume į 2018-ųjų Lietuvą, spėju, čia jam irgi pasirodytų „kaip užsienyje“. Neigti pažangą, ypač materialinės gerovės, yra absurdiška ir rodo ypatingą įsikabinimą į sovietinę praeitį. Paklauskite žmonių iš šalies, tų, kurie žiūri CNN, o ne RT, ir jie neabejotinai pasakys, kad pokyčiai yra stulbinantys, o Lietuva yra tikrų tikriausia sėkmės istorija.

(Ne)laisvi mažutėliai: kaip pasikeitė Lietuva nuo paskutiniojo popiežiaus vizito
2018-09-17 02:49
Kotryna Tamkutė
Dvi popiežių keliones į Lietuvą skiria ketvirtis amžiaus. Visa kita – tik erdvė interpretacijai.

Beveik lūšnynų milijonieriaus istorija: praturtėjo dėl meilės žmonai metęs darbą policijoje
2018-09-08 14:45
Kotryna Tamkutė
Pasiturinčiu policininku save vadinantis sėkmingas verslininkas Sunil Tulsiani saugų darbą valstybės tarnyboje iškeitė į verslą nekilnojamojo turto srityje. Ir nesigailėjo. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis teigė: šis žingsnis jį apsaugojo nuo skyrybų su žmona.

Aukščiau galvą: ko iš Lietuvos ekonomikos galėtų pasimokyti Jungtinės Valstijos?
2018-09-06 10:54
Kotryna Tamkutė
Ekonominės laisvės indekse (angl. Economic Freedom Index) Lietuva tik vienu laipteliu atsilieka nuo JAV. Tačiau šalims keliami uždaviniai – toli gražu ne panašūs. Viena turi ginti globalią ekonominę galią, kita – nenuklysti iš reformų kelio. JAV viešosios politikos instituto „Heritage Foundation“ ekonominės laisvės indekso tyrimo vadovas Anthony B. Kimas mano, kad Lietuva turi tai, ko iš jos galėtų pasimokyti ir Vašingtonas.

Tada ir dabar: kaip nuo pirmojo popiežiaus vizito pasikeitė Lietuva?
2018-09-04 11:24
Kotryna Tamkutė
Nuo tada, kai Lietuvoje pirmą kartą apsilankė popiežius Jonas Paulius II, praėjo ketvirtis amžiaus.

Aukščiau galvą: Lietuva turi ką patarti Vašingtonui ir D. Trumpo protekcionizmui
2018-08-15 14:00
Kotryna Tamkutė
Ekonominės laisvės indekse (Economic Freedom Index) Lietuva tik vienu laipteliu atsilieka nuo JAV. Tačiau šalims keli uždaviniai – toli gražu ne panašūs. Viena turi ginti globalią ekonominę galią, kita – nenuklysti iš reformų kelio. JAV viešosios politikos instituto „Heritage Foundation“ ekonominės laisvės indekso tyrimo vadovas Anthony B. Kimas mano, kad Lietuva turi tai, ko iš jos galėtų pasimokyti ir Vašingtonas.

Moterų balso teisės šimtmetis
2018-07-22 12:21
Ugnė Marija ANDRIJAUSKAITĖ
XIX a. pabaigoje Rusijos imperijoje papūtę laisvę nešantys vėjai neaplenkė ir Lietuvos. Čia juos pajuto moterys, aktyviai puoselėjusios lietuvybę, prisidėjusios steigiant slaptąsias mokyklas, dalyvavusios knygnešystėje ir kitose svarbiose veiklose.

Paprastas nepotizmas
2018-07-18 16:47
Algis Davidavičius
Įvykus garsesniam stambaus verslo dalyvavimo viešojoje politikoje skandalui medijose dažnai nuskamba terminas „švogerizmas“ – neva esame, skirtingai nei kitur, paveikti to, kas istoriškai vadinama nepotizmu. Nepotizmas – tai giminystės ar draugystės ryšių įtaka, iškreipianti samdos, atlygio ir kitokius organizacinius sprendimus įstaigose, įmonėse ar organizacijose. Lotyniškas tokių ryšių pavadinimas kilo nuo XVI a. Romos popiežių praktikos į svarbius tuometinio Vatikano valstybės postus skirti artimus gimines – lotyniškai nepotes reiškia sūnėną.

Daugelyje šalių mažėja darbingo amžiaus gyventojų
2018-07-13 02:00
The Economist
Pavojų galima sušvelninti įvairiais būdais

Oksfordo tyrėjas: universitetų jungimas nesprendžia švietimo sistemos problemų
2018-06-28 12:25
Justinas Stanevičius
Per paskutinius 19 metų, studijos užsienyje tapo saugesne investicija, mano Oksfordo universiteto tyrėjas, mokslininkas Endrit Shabani. Interviu VU TSPMI projektų koordinatoriui Justinui Stanevičiui jis sakė, kad europinė švietimo standartizacija gali būti kaltinama dėl tokio didelio iš Lietuvos išvykusių studentų skaičiaus.

Strasbūro teismas kitą savaitę skelbs sprendimą dėl spėjamo CŽV kalėjimo Lietuvoje
2018-05-26 00:01
BNS
Europos Žmogaus Teisių Teismas kitą savaitę skelbs sprendimą dėl įtarimų, kad Lietuvoje 2005–2006 metais galėjo veikti slaptas amerikiečių kalėjimas, kuriame kalinti įtariamieji terorizmu.

Gražus gestas: Gruziją pavertę Sakartvelu galime ir patys sulaukti panašios dovanos
2018-05-14 16:20
BNS
Gruzija, įgijusi teisę Lietuvoje būti vadinama Sakartvelas, imasi svarstyti ir autentiško lietuviško pavadinimo įteisinimą.

Atradimai Temos Namie ir svečiuose Vietovardžiai Kultūra Laisvalaikis Reiklus pirkėjas
Daugiau IQ Life straipsnių...