PRENUMERATA KONTAKTAI
Žyma: komunizmas
Nuo:1 iki 10
Viso:10
Kiek:25
KiekReal:10

Kova dėl 1989 metų: naujojo populizmo iškilimas Rytų Europoje ir jo prielaidų užginčijimas
2019-11-09 08:00
Bogdan Iacob
Globali populizmo banga apėmusi ir Rytų Europos regioną. Regionas platesnėje, į Vakarus išsiplečiančioje, politinėje populistų vaizduotėje yra įgavęs ypatingą prasmę – jis čia figūruoja kaip Europos tyrumo simbolis ir atlieka tradicinių vertybių saugotojo vaidmenį. Ši populizmo banga, nepaisant šaižios dabartinių populistinių judėjimų antikomunistinės retorikos, reikalauja naujai pažvelgti į 1989-ųjų metų atminties formas, atskleidžiančias tąsos gijas tarp retorikos, nukreiptos prieš „dekadansą” ir „imperializmą”, ir buvusių komunistinių politinių jėgų pozicijų.

Mokslininkas Mortenas Bennedsenas: verslininkai savo verslus beveik visuomet palieka per vėlai
2019-05-08 14:40
Gytis Kapsevičius
Nemaža dalis Lietuvos verslų artėja prie 30 metų ribos, o jų įkūrėjų amžius vis labiau slenkasi prie pensinio. Galima pagrįstai spėti, kad per ateinantį dešimtmetį verslininkai dažniau užleis savo kėdes šeimos nariams. Ką daryti, kad verslas, atsidūręs antrosios kartos rankose nesužlugtų? Galbūt jį geriau atiduoti valdyti profesionalams iš išorės?  Apie tai IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius kalbėjosi su šią sritį tyrinėjančiu danų mokslininku Mortenu Bennedsenu.

Tūkstantmečio kartos socialistai nori radikalios ūkio pertvarkos ir išgelbėti klimatą
2019-04-12 10:08
The Economist
Ar turi logikos radikalių jų idėjos ūkį „demokratizuoti“?

Nelaisvė kontratakuoja
2018-10-30 13:09
Žilvinas Šilėnas
Sovietų Sąjungos žlugimas atrodė kaip paskutinė vinis į socializmo idėjų karstą. Ronaldo Reagano ir Margaret Thatcher rinkos reformos jau buvo smarkiai sujudinusios socialistines struktūras Vakaruose, o SSRS subyrėjimas atrodė kaip finalinis laisvės akordas. Nes socializmo užkratas vyravo ne tik sovietinėse šalyse, kuriose jį per prievartą įgrūdo SSRS. Vienoks ar kitoks ekonominis socializmas, ypač ekonomikoje, buvo apėmęs ne vieną valstybę.

Avantiūristo užrašai. Destruktyvusis K. Marxas
2018-09-17 15:48
Rytis Zemkauskas
Karlas Marxas vis dar svarbus? Baikit, Junckeri, nemanau.

Atsakomybė elgtis moraliai
2018-04-17 10:12
Kotryna Tamkutė
Naudos siekimas šiandien gali sugadinti gerovę ateityje, įsitikinęs pasaulinio nevyriausybines organizacijas vienijančio tinklo „Atlas Network“ viceprezidentas Tomas G. Palmeris. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis užsiminė apie savo prieš beveik keturis dešimtmečius užsimezgusią veiklą Vidurio Europoje ir pripažino, kad pastaruoju metu liberaliosios Vakarų demokratijos susiduria su dar didesniais iššūkiais, negu žlugus komunizmo milžinui žemyno Rytuose.

Y karta naikina...
2017-09-11 20:34
Gytis Kapsevičius
Straipsnių antraštės „Millennials are killing...“ („Y karta žudo...“) jau įkvėpė daugybę ironiškų interneto vartotojų pokštų. Žiniasklaida dažniausiai šiuos 18–37 metų žmones kaltina išnaikinsiant beveik viską – nuo vyno kamščių iki pačios amerikietiškosios svajonės.

58 proc. Rusijos gyventojų mano, kad Leniną reikia palaidoti
2017-04-19 13:11
BNS
Daugiau kaip pusė rusų įsitikinę, kad buvusio šalies lyderio Vladimiro Lenino balzamuotus palaikus reikia palaidoti, naujienų agentūra „Interfax“ trečiadienį citavo Jurijaus Levados analitinio centro atliktos apklausos rezultatus.

Vengrija siekia uždrausti „komunistinę“ „Heineken“ žvaigždę
2017-03-24 12:37
BNS
Garsi raudona žvaigždė Nyderlandų alaus milžinės „Heineken“ logotipe Vengrijoje gali būti uždrausta, jeigu bus priimtas vyriausybės pasiūlymas, kuriuo siekiama uždrausti „totalitarinių“ simbolių naudojimą komerciniais tikslais. Ši iniciatyva laikoma kerštu būtent „Heineken“.

Kas sieja „Calvin Klein“, musmires ir spalinukus?
2015-03-10 19:32
Ovidijus Lukošius
Ką jau Nepriklausomoje Lietuvoje gimę vaikai, dabartiniai gimnazistai, žino apie sovietmetį? IQ surengta apklausa parodė, kad tokiame egzamine tik nedaugelis gautų gerą pažymį. Rezultatas nuviliantis? Kaip pažiūrėsi.

Atradimai Temos Namie ir svečiuose Vietovardžiai Kultūra Laisvalaikis Reiklus pirkėjas
Daugiau IQ Life straipsnių...