PRENUMERATA KONTAKTAI
Žyma: knyga
Nuo:1 iki 12
Viso:12
Kiek:25
KiekReal:12

A. Rosling Rönnlund: „Svarbiausia yra suvokti, kodėl patikima informacija neužsilieka galvose“
2019-09-17 02:05
Gytis Kapsevičius
Pasaulis nėra toks blogas, kaip mums atrodo, ir reikėtų daugiau remtis faktais, o ne emocijomis. Tai viena pagrindinių Annos Rosling Rönnlund, knygos apie pasaulį ir statistiką „Factfulness“ bendraautorės, tezių. Kalbėdamasi su IQ apžvalgininku Gyčiu Kapsevičiumi ji davė patarimų žiniasklaidai ir atskleidė, kodėl turėtume būti kuklesni vertindami savo žinias.

R. Baltušytė: „Tėvo dienoraščiuose kai kurie žmonės ir įvykiai liko nutylėti“
2019-07-21 02:42
Viktorija Vitkauskaitė
Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos išleistame pirmajame Juozo Baltušio dienoraščių tome tilpo penkeri jo gyvenimo metai. Knyga atskleidžia ne tik asmeninio rašytojo gyvenimo niuansus, vertinimus, nuomones, bet ir nepagražintą sovietinę tikrovę. Garsaus prozininko dukra, žurnalistė Rita Baltušytė su Viktorija Vitkauskaite kalbėjosi apie tai, kas tuose tekstuose liko įrašyta, o kas – praleista.

T. Vaiseta: „Mitus apie psichiatrijos ligoninę sugriovė buvę pacientai“
2019-06-08 15:15
Viktorija Vitkauskaitė
Istoriko, rašytojo Tomo Vaisetos monografijoje „Vasarnamis“ pirmą kartą tyrinėjama ne tik Vilniaus psichiatrijos ligoninės istorija, bet ir apskritai sovietmečio psichiatrijos Lietuvoje tema. Kokias išankstines nuostatas griauna naujas žvilgsnis į neseną praeitį, su knygos autoriumi kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.

Sapnuose prie bedugnės
2019-03-26 12:02
Antanas MANSTAVIČIUS
Kas sieja šv. Jurgį, Robiną Hudą ir „Brexitą“?

J. Katinaitė: „Memuarai nėra įrankis sąskaitoms suvesti“
2019-02-09 02:01
Viktorija Vitkauskaitė
Ką tik pasirodžiusi Jūratės Katinaitės knyga „Karalių kuria aplinka“ – tai kelionė per dainininko Vaclovo Daunoro biografiją, o kartu ir sovietmečio grimasų veidrodis. IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė su muzikologe kalbėjosi apie iššūkį į 260 puslapių sutalpinti vieną išskirtinį likimą.

Avantiūristo užrašai. Literatūra, kurioje nieko nevyksta
2019-01-08 10:02
Rytis Zemkauskas
Frankfurtas. Vidurdienis knygyne. Galiausiai visada atsiduriu knygyne. Kaip kiti galiausiai atsiduria bažnyčioje.

R. Kessleris: „Esu beveik įsitikinęs, kad D. Trumpas bus perrinktas.“
2018-09-12 12:37
Ieva ŽVINAKYTĖ
Donaldas Trumpas – blogiausias prezidentas Amerikos istorijoje? Žurnalistas ir 21 knygos apie JAV sugumo tarnybas bei Baltuosius rūmus autorius Ronaldas Kessleris mano kitaip. Interviu IQ apžvalgininkei Ievai Žvinakytei jis teigė, jog D. Trumpo charakteris neturėtų užgožti jo vykdomos politikos bei konkrečių pasiekimų. R. Kessleris šį rugsėjį dalyvaus metinėje vadovų konferencijoje „Lūžio taškas“.

Literatūros kritikas Valentinas Sventickas: politikai prireikia poezijos, poezijai politikos – ne
2018-08-25 15:43
Viktorija Vitkauskaitė
Keturi Valentino Sventicko knygos „Dar gurinių“ (guriniais jo gimtinėje vadinti trupiniai) skyriai prisiliečia ne tik prie literatūros bei kultūrinio gyvenimo, bet ir politikos, biografijos temų. Jos padiktavo ir akcentus Viktorijos Vitkauskaitės bei Mardasavo kaime vasarojančio literatūros kritiko susirašinėjimui.

Kolumbo atradėja
2018-07-15 13:19
Loreta Jastramskienė
K. Kolumbo Amerika buvo mitas, bet jo pasekmes Lotynų Amerikos kraštai jaučia iki šiol.

Tik kartą per metus: VU biblioteka kviečia pamatyti „Katekizmą“
2018-04-03 13:40
IQ Life
Rytoj, balandžio 4 d., Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje bus eksponuojamas Martyno Mažvydo „Katekizmo“ originalas. Tai jau tradicija tapęs renginys, kurio metu Lietuvos gyventojai kviečiami susipažinti su pirmąja spausdinta lietuviška knyga.

Meilės menininkė
2018-02-08 11:27
Viktorija Vitkauskaitė
Aštuntajame dešimtmetyje Michalinos Wisłockos knyga apie seksą tapo įvykiu Lenkijoje. 2017 m. ažiotažą sukėlė jai skirtas filmas. Viktorija Vitkauskaitė seka legendinės gydytojos biografiją nuolat lydintį šurmulį.

Kaltė – svogūnas – ašaros
2016-12-31 17:02
Viktorija Vitkauskaitė
Prieš dešimtmetį Vokietijoje išleista Günterio Grasso autobiografija sukėlė skandalą. Šiomis dienomis knygynus pagaliau pasieks ir lietuviškas jos leidimas. Laikas skandalui, susijusiam su „Svogūno lupimu“, jau praėjo, bet laikas knygoje ir knygos sukeltoms diskusijoms šiandien ypač aktualus.

Atradimai Temos Namie ir svečiuose Vietovardžiai Kultūra Laisvalaikis Reiklus pirkėjas
Daugiau IQ Life straipsnių...