PRENUMERATA KONTAKTAI

Notice: Trying to get property of non-object in /home/alfa/subdomains/iq/sarasas.php on line 159

Notice: Trying to get property of non-object in /home/alfa/subdomains/iq/sarasas.php on line 159
Žyma: interviu
Nuo:1 iki 20
Viso:21
Kiek:25
KiekReal:20

G. Žiemelis: „Kuomet klausia, kaip tapti manimi, atsakau – ugdykite toleranciją rizikai“
2019-11-20 11:38
TOP
Rinktis karjerą aviacijoje kviečia spalvingos ir mirksinčios reklamos, todėl išskleisti sparnus ir pajusti skrydžio romantiką nori ne vienas jaunuolis, nes dangus – ne riba. Tačiau kokia tikroji įtakingiausio, žymiausio ir jauniausio regiono aviatoriaus karjeros kaina? Kaip tampama Gediminu Žiemeliu? Apie idėją, aistrą ir adrenaliną verslui - išskirtinis Vilmos Vaitiekūnaitės interviu su Avia Solutions Group įkūrėju bei valdybos pirmininku Gediminu Žiemeliu.

F. Fu-Te Liao: „Kinija nėra tokia stipri, kaip daugeliui atrodo“
2019-09-04 02:05
Antanas MANSTAVIČIUS
Prieš septynis dešimtmečius nuo Kinijos atskilęs Taivanas stokoja tarptautinio pripažinimo, tačiau jau spėjo tapti stipria ir klestinčia demokratine šalimi. Taivano fondo demokratijai (TFD) prezidentas Fordas Fu-Te Liao žurnalistui Antanui Manstavičiui papasakojo, kas padeda šiai laisvės salai išlikti.

T. Vaiseta: „Mitus apie psichiatrijos ligoninę sugriovė buvę pacientai“
2019-06-08 15:15
Viktorija Vitkauskaitė
Istoriko, rašytojo Tomo Vaisetos monografijoje „Vasarnamis“ pirmą kartą tyrinėjama ne tik Vilniaus psichiatrijos ligoninės istorija, bet ir apskritai sovietmečio psichiatrijos Lietuvoje tema. Kokias išankstines nuostatas griauna naujas žvilgsnis į neseną praeitį, su knygos autoriumi kalbėjosi Viktorija Vitkauskaitė.

J. O’Keefe’as: „Nesu įsitikinęs, kad dirbtinis intelektas galės elgtis kaip žmogus“
2019-05-15 09:06
Gytis Kapsevičius
„Tikiuosi, nematuosite mano IQ“, – išgirdęs mūsų žurnalo pavadinimą pajuokavo Vilniuje kovo mėnesį lankęsis Nobelio premijos laureatas medicinos srityje Johnas O’Keefe’as. IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius su garsiu neuromokslininku kalbėjosi apie gyvūnus, kompiuterinius žaidimus ir kuo taksi vairuotojai pranašesni už kitus žmones.

R. Bütikoferis: „Sunkiausia pripažinti savo klaidas“
2019-03-25 12:53
Kotryna Tamkutė
Vokietijos vyriausybė klaidingai interpretuoja galimus dujotiekio „Nord Stream 2“ projekto padarinius šaliai ir visai Europai, mano Europos Parlamento narys Reinhardas Bütikoferis. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis sakė, kad dėl to politinė našta bus tik sunkesnė.

A. Lightmanas: „Nesugebėdami sustoti žudome savo kūrybingumą“
2018-12-26 14:05
Laura Čiginskaitė
Nors dar mokykloje daugeliui tenka pasirinkti arba humanitarinių, arba tiksliųjų bei gamtos mokslų sritį, amerikiečių fizikui ir rašytojui Alanui Lightmanui rinktis nesinorėjo. Apie šių dviejų sričių skirtumus ir panašumus literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ svečias pasakojo Laurai Čiginskaitei.

V. Marcinkevičius: „Mane labiausiai užvesdavo kritika“
2018-12-22 11:16
Viktorija Vitkauskaitė
Projektą „Jaunojo tapytojo prizas“ (JTP) šiemet lydi ir jo iniciatoriaus, dailininko Vilmanto Marcinkevičiaus ankstyvųjų darbų paroda. Su menininku IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė kalbėjosi apie tapybos evoliuciją, paramą jaunimui ir naują patirtį pašnekovo gyvenime – Danijos bažnyčiai skirtus kūrinius.

S. Quatrini: „Metas orkestrą iš duobės perkelti ant scenos“
2018-11-25 15:46
Viktorija Vitkauskaitė
Naujasis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) operos meno vadovas Sesto Quatrini teigia, kad šiandien teatrui nebepakanka būti teatru – jis turėtų priminti kultūrinį fabriką ar oro uostą. IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė su dirigentu kalbėjosi apie operos ir restorano kombinaciją, muzikų privilegijas ir lyderystę.

Pakalbėkime apie homoseksualumą moksliškai
2018-10-01 13:15
Ugnė Litvinaitė
Vilniaus universiteto Psichologijos instituto Klinikinės psichologijos katedros docentas Paulius Skruibis teigia, kad homoseksualumo tolerancijos klausimas neturėtų būti vertinamas kaip politinis – kaip ir kitais psichinės sveikatos klausimais, taip ir šiuo, specialistų bendruomenėje vyrauja konsensusas, ir juo reikėtų pasitikėti.

Makiaveliškos politikos meistras
2018-09-12 14:00
Ronaldas GALINIS
Iš oponentų dar prieš kelis metus gavęs simbolinį laidotuvių vainiką, Artūras Zuokas ramus, kad jo geriausių laikų pabaiga dar neatėjo. Interviu IQ politikas papasakojo apie savo politinės veiklos pradžią Valdo Adamkaus pašonėje, kovas su Feisbuko influenceriais ir ateities planus.

R. Kessleris: „Esu beveik įsitikinęs, kad D. Trumpas bus perrinktas.“
2018-09-12 12:37
Ieva ŽVINAKYTĖ
Donaldas Trumpas – blogiausias prezidentas Amerikos istorijoje? Žurnalistas ir 21 knygos apie JAV sugumo tarnybas bei Baltuosius rūmus autorius Ronaldas Kessleris mano kitaip. Interviu IQ apžvalgininkei Ievai Žvinakytei jis teigė, jog D. Trumpo charakteris neturėtų užgožti jo vykdomos politikos bei konkrečių pasiekimų. R. Kessleris šį rugsėjį dalyvaus metinėje vadovų konferencijoje „Lūžio taškas“.

„Floridos projekto“ režisierius S. Bakeris: būtų sunku kurti beprasmius filmus
2018-06-24 14:19
Silvija Butkutė
Pernai Kanų kino festivalyje filmą „Floridos projektas“ pristatęs Seanas Bakeris pelnė vieno įdomiausių šiandienos nepriklausomų JAV režisierių vardą. Lietuvoje viešėjęs „Kino pavasario“ svečias teigė manantis, kad kinas gali pakeisti žmonių mąstymą ir net gyvenimą.

D. Grybauskaitė patvirtino susirašinėjimą su E. Masiuliu, tačiau ne laiškų autentiškumą
2018-05-02 16:40
BNS
Prezidentė Dalia Grybauskaitė neneigia susirašinėjusi su politinės korupcijos byloje įtariamu buvusiu liberalų lyderiu Eligijumi Masiuliu, tačiau sako negalinti patvirtinti publikuotų laiškų autentiškumo.

Marius Gelžinis: naujas oro uostas Lietuvai galėtų kainuoti milijardą
2018-03-13 17:02
BNS
Pastatyti visiškai naują oro uostą Lietuvai gali kainuoti apie 1 mlrd. eurų, o projekto įgyvendinimas užtruktų maždaug dešimt metų, sako naujasis tris šalies oro uostus valdančios valstybės įmonės Lietuvos oro uostai vadovas Marius Gelžinis.

Teisingi ir neteisingi atsakymai
2018-02-02 11:00
Kotryna Tamkutė
Verslininkas, rašytojas, inovacijas švietimo srityje inicijuojančios programos „HundrED“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Saku Tuominenas teigia, kad klysti sveika – tai skatina kūrybingumą. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pasakojo apie Suomijos švietimo sistemą ir pasiūlė receptų gerinti šios srities situaciją Lietuvoje.

„Revolut“ įkūrėjas N.Storonskis įsitikinęs, kad entuziastų grupelė gali pranokti dideles kompanijas
2017-05-02 12:07
Gytis Kapsevičius
Finansinių technologijų bendrovės ateityje siūlys ne mažiau paslaugų nei bankai. Taip tvirtino rinkos chuliganu vadinamo „Revolut“ vienas įkūrėjų Nikolajus Storonskis, kalbėdamas su IQ apžvalgininku Gyčiu Kapsevičiumi.

Pastangos pakeisti pasaulį
2016-08-13 15:53
Simas Čelutka
Kurdistane gimusi, Švedijoje užaugusi Taffan Ako Sharif tapo aktyvia kovotoja už žmogaus teises, ypač daug dėmesio skiria nukentėjusioms Artimųjų Rytų moterims ir vaikams. Apie išgyvenimus ir kovą už pabėgėlių teises su ja kalbėjosi IQ apžvalgininkas Simas Čelutka. T. A. Sharif liepą atvyks į Lietuvą skaityti pranešimo Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime.

P. Geniušo klasika ir džiazas
2016-08-10 18:56
Ieva Rekštytė-Matuliauskė

V. Adamkus: „Augau su Lietuva“
2016-03-01 16:51
IQ

„IQ Presingas“: „Ar tikėti yra naudinga?“
2015-03-30 10:33
IQ
IQ suburta kūrybinė grupė pradeda pokalbių laidų „IQ Pressingas“ ciklą. Laidą veda istorikas ir publicistas prof. Egidijus Aleksandravičius. Nauji pusvalandžio trukmės pokalbiai bus skelbiami mažiausiai kartą per mėnesį.

Atradimai Temos Namie ir svečiuose Vietovardžiai Kultūra Laisvalaikis Reiklus pirkėjas
Daugiau IQ Life straipsnių...