PRENUMERATA KONTAKTAI
Žyma: ep/60 s
Nuo:1 iki 20
Viso:20
Kiek:25
KiekReal:20

A. Kubilius: kovoje dėl aukščiausių ES postų D. Grybauskaitė turi nemažai šansų
2019-05-29 12:19
alfa.lt
Kadenciją baigianti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė neturi daug konkurenčių aukščiausiems ES postams užimti, ir tai gali būti rimtas jos pranašumas, antradienį laidoje „Alfa taškas“ sakė rinkimus į Europos Parlamentą (EP) su konservatorių sąrašu laimėjęs Andrius Kubilius.

Bendras pralaimėjimas: priimtą Mobilumo paketą EP nariai laiko vienu didesnių kadencijos nusivylimų
2019-05-20 11:00
Gytis Kapsevičius
Kadenciją baigiantis Europos Parlamentas (EP) paskutinėse sesijose svarstė teisės aktų pakeitimus, kurie sukėlė daug kalbų nacionalinėje žiniasklaidoje ir tapo nemažu periferinių ES valstybių galvos skausmu. Naujieji sprendimai grasina pakeisti visos Europos logistikos rinkos žemėlapį.

Politologas: prieš EP rinkimus valstiečių kamuolys rieda žemyn
2019-05-14 15:38
alfa.lt
Pralaimėjimas prezidento rinkimų pirmajame ture gerokai sumažino valdančiųjų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), šansus Europos Parlamento rinkimuose, teigia politologas Tomas Janeliūnas.

V. Mazuronis: turime būti ES, bet buvimas kartu nėra rojus
2019-04-17 19:10
alfa.lt
Lietuvos vežėjus papiktinęs Europos Parlamento balsavimas dėl Mobilumo paketo, kaip ir Vokietijos pozicija „Nord Stream 2“ dujotiekio statybų klausimu, rodo, kad kiekviena valstybė pirmiausiai rūpinasi savo interesais, „Alfa taškui“ sakė europarlamentara Valentinas Mazuronis.

Europos Audito rūmų pirmininkas: sprendimai ES priimami lengviau, nei gali atrodyti
2019-04-08 17:35
alfa.lt
ES sprendimų priėmimo sistema nėra tokia sudėtinga, kaip kartais gali pasirodyti, sako Europos Audito Rūmų (EAR) pirmininkas Klausas-Heineris Lehne.

Magnitskio aktas Europai: Parlamentas ragina nebedelsti
2019-03-14 17:58
alfa.lt
ES reikalinga vieninga sankcijų už žmogaus teisių pažeidimus sistema, teigiama ketvirtadienį Europos Parlamento (EP) priimtame rezoliucijos tekste.

Europa žengia didesnio kibernetinio saugumo link
2019-03-12 19:29
alfa.lt
Augant prie interneto prijungiamų daiktų skaičiui, didėja kibernetinių atakų rizika. ES žengė naują žingsnį, kad būtų geriau pasirengusi jas atremti.

Draudimo rinkoje bręsta pokyčiai: norima suteikti daugiau garantijų vairuotojams
2019-02-22 13:21
Marius MONKEVIČIUS
Lietuvos, kartu ir visų ES šalių draudimo rinkoje bręsta pokyčiai. Europarlamentarai jau kurį laiką diskutuoja apie motorinių transporto priemonių draudimo direktyvos pakeitimus. Jais būtų suteikta daugiau garantijų draudėjams, nustatyta minimali žalos atlyginimo suma ir užtikrinta, kad kompensacijos būtų išmokėtos, net jei draudimo bendrovė yra nemoki. Taip pat siūloma stiprinti kovą su vairavimu neapsidraudus. Visgi Lietuvoje veikiančios draudimo kompanijos planuojamų pokyčių kol kas nėra linkusios komentuoti.

Dirbtinio intelekto proveržis: kaip pasiruošti?
2019-02-13 18:16
alfa.lt
Naujosios technologijos sparčiai keičia mūsų gyvenimus. Itin didelių pokyčių, ypač kalbant apie pramoninę gamybą, transportą, sveikatos apsaugą ir statybas, galima laukti dirbtinio intelekto (DI) ir robotikos srityje.

EP akiratyje – lyčių lygybė: užtikrinti padėtų PVM lengvata?
2019-01-21 12:19
alfa.lt
Europos Parlamentas (EP) priėmė rezoliuciją dėl lyčių lygybės ir mokesčių, taip siūloma taikyti lengvatas moterų perkamoms paslaugoms ir prekėms.

„Brexit“ klausimas Europos Parlamente: britams atėjo laikas apsispręsti
2019-01-16 21:52
alfa.lt
Po balsavimo Jungtinės Karalystės (JK) Parlamento Bendruomenių rūmuose europarlamentarai pabrėžė, jog ES išliks vieninga, o piliečių teisės ir toliau bus Europos Parlamento (EP) prioritetas.

Europos kultūros paveldas – vertas, bet dar neįvertintas?
2018-12-28 11:55
alfa.lt
2018-ieji ES buvo paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Kuo jie svarbūs ir kokių permainų atnešė?

Naujausia apklausa: europiečiai remia narystę ES ir „pirmaujančius kandidatus“
2018-12-12 10:01
alfa.lt
Naujausia ES piliečių apklausa rodo stiprėjantį palaikymą jų šalių narystei ES. Vis daugiau rinkėjų vilčių siejama ir su vadinamųjų pirmaujančių kandidatų (vok. „Spitzenkandidaten“) procedūra.

Europa prieš „Facebook“: interneto milžinė dar turi kur pasitempti
2018-11-08 19:48
alfa.lt
Artėjantys europiniai rinkimai kelia naujų abejonių dėl socialinio tinklo „Facebook“ veiklos skaidrumo bei galimo poveikio demokratiniams procesams.

Europiečiai išgirsti: EP gina teisę į vandenį
2018-10-25 19:24
alfa.lt
Vanduo turėtų būti viešąja gėrybe, o ne vien tik preke – sekdamas šia nuostata Europos parlamentas antradienį balsavo už griežtesnes geriamojo vandens kokybės normas ir geresnę prieigą prie vandens iš čiaupo. Didesnioji dalis europarlamentarų įsitikinę, kad Bendrijos šalys turi užtikrinti švaraus geriamojo vandens tiekimą visiems.

Mikrobai grįžta: kaip pažaboti augantį atsparumą antibiotikams?
2018-10-15 11:19
alfa.lt
Jau 2050 m. vaistams atsparios infekcijos gali sukelti pasaulio ekonomikai nuostolių, prilygstančių 2008 m. finansų krizei, prognozuoja Pasaulio bankas. Panašios nerimą keliančios prognozės apie didėjantį atsparumą antimikrobinėms medžiagoms jau kurį laiką yra ir ES institucijų akiratyje.

„Eurobarometro“ apklausa: lietuvių pasitikėjimas ES didėjo
2018-09-20 13:13
alfa.lt
Europos Parlamento (EP) užsakymu atlikta „Eurobarometro“ apklausa parodė, kad europiečiai tikisi ryžtingesnės ES politikos terorizmo, nedarbo ir aplinkosaugos klausimais. Lietuviams, kita vertus, aktuali aktyvesnė bendrijos pozicija kovojant su mokesčių vengimu ir sprendžiant migracijos klausimus.

Interneto gynėja: saugant autorius, svarbu nekenkti vartotojams
2018-09-04 12:22
Kotryna Tamkutė
Šūkis „Išsaugokite savo internetą!“ rugpjūčio pabaigoje aidėjo 27 Europos miestuose, kai Europos Parlamente (EP) svarstoma autorių teisių reforma nepatenkinti interneto vartotojai išėjo į gatves. Viena iš protestų organizatorių, vokiečių europarlamentarė Julia Reda, mano, kad siūloma nauja EP ir ES Tarybos direktyva bandoma įvesti cenzūrą internete.

Misija: nepaskęsti plastike
2018-08-27 12:30
alfa.lt
Plastikas neatsiejamas nuo daugumos europiečių apsipirkimo įpročių. Kol kas sunkiai išvengiamas dėl maisto produktų sanitarijos reikalavimų, vis dėlto dažnai jis atsiduria gamtoje, darkydamas kraštovaizdį ir tapdamas gyvūnų žūčių priežastimi. ES kelia sau misiją keisti niūrias augančio plastiko suvartojimo tendencijas. Jau artėjantį rudenį lemtingą žodį tars Europos Parlamentas.

Dviejų greičių Lietuva: šalies padalijimas į regionus leistų išsaugoti ES finansinę paramą
2018-08-03 14:54
alfa.lt
Baiminantis prarasti šiuo metu gaunamą ES finansinę paramą, siūloma Lietuvą dalyti į dviejų lygių regionus. Tai, pasak ekspertų, padėtų sumažinti mažėjančios lėšų dalies nuostolius. Visgi iki to dar – ilgas kelias. Galutinio sprendimo laukti gali reikėti ilgiau nei iki naujų Europos Parlamento (EP) rinkimų.

Atradimai Temos Namie ir svečiuose Vietovardžiai Kultūra Laisvalaikis Reiklus pirkėjas
Daugiau IQ Life straipsnių...