Meniu
Prenumerata

trečiadienis, sausio 20 d.


AUTORITARINIS REŽIMAS
Baltarusijoje sulaikyti Koordinacinės tarybos nariai V. Kavalkova ir S. Dyleuskis
BNS
Scanpix
Volha Kavalkova.

Baltarusijoje pagal inicijuotą administracinį procesą buvo sulaikyti opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo nariai Volha Kavalkova ir Siarhejus Dyleuskis, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė Minsko miesto vykdomojo komiteto Vidaus reikalų vyriausiosios valdybos atstovė Natalia Hanusevič.

„Jie sulaikyti pagal administracinį procesą“, – sakė atstovė, kuri pridūrė negalinti nurodyti, pagal kokį straipsnį buvo inicijuotas administracinis procesas.

Anksčiau pirmadienį OMONas V. Kavalkovą ir S. Dyleuskį sulaikė Minsko traktorių gamyklos (MTZ) rajone. „Preliminariai jiems surašomas protokolas dėl masinės nesankcionuotos akcijos organizavimo Minsko traktorių gamykloje. Greičiausiai jiems išrašys baudą“, – savo pranešime nurodė Koordinacinė taryba. Baudžiamoji byla sulaikytiesiems nebuvo iškelta. „Kalbama apie administracinį procesą“, – patikslino Koordinacinė taryba.

Tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuška savo ruožtu agentūrai sakė, kad V. Kavalkova ir S. Dyleuskis mitingo neorganizavo. „Jie atvyko prie MTZ todėl, kad darbininkai planavo patys surengti ten masinę akciją. Nei Volha, nei Siarhejus nėra susiję su šios akcijos organizavimu“, – sakė jis.

Autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos pergalės paskelbimas po rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos opozicija laiko suklastotais, išprovokavo didžiausias demonstracijas Baltarusijoje nuo šalies nepriklausomybės paskelbimo 1991 metais, kai subyrėjo Sovietų Sąjunga.

Baltarusijos opozicija rinkimų laimėtoja pasiskelbusios ir į Lietuvą pasitraukusios Sviatlanos Cichanouskajos iniciatyva praeitą savaitę suformavo Koordinacinę tarybą valdžios perdavimui ir naujiems laisviems ir sąžiningiems rinkimams surengti.

Trečiadienį taryba suformavo savo prezidiumą, į kurį pateko Nobelio literatūros premijos laureatė Sviatlana Aleksijevič, tarptautinio tarpininkavimo paslaugų bendrovės įkūrėja Lilija Vlasava, MTZ streiko komiteto pirmininkas S. Dyleuskis, teisininkas Maksimas Znakas, S. Cichanouskajos patikėtinė V. Kavalkova, prie rinkimų neprileisto kandidato Viktaro Babarykos štabo koordinatorė Maryja Kalesnikava ir buvęs Jankos Kupalos nacionalinio akademinio teatro generalinis direktorius P. Latuška. Koordinacinėje taryboje dar yra apie 30 žmonių.

Anksčiau ketvirtadienį Baltarusijos generalinis prokuroras Aliaksandras Kaniukas pareiškė, kad Koordinacinė taryba, įkurta opozicijos pagrindinės kandidatės į prezidento postą S. Cichanouskajos iniciatyva, prieštarauja konstitucijai ir yra skirta „valdžiai užgrobti“. Už tokį nusikaltimą gali būti skiriama laisvės atėmimo iki penkerių metų bausmė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 24 13:28
Spausdinti