Meniu
Prenumerata

trečiadienis, lapkričio 25 d.
Aktualijos
OPOZICIJA
Valstiečiai skelbia atsisakantys bet kokių pareigų Seimo valdančiosiose struktūrose
Didžiausia opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) atsisako bet kokių pareigų Seimo valdančiosiose struktūrose, savo teises sako ginsianti Konstituciniame Teisme.
Pasaulis
LENKIJA
Lenkijoje po smurto prasiveržimo kritikuojami kraštutinių dešiniųjų eisenos lyderiai
Lenkijos dešiniojo sparno vyriausybės nariai pasmerkė kraštutinių dešiniųjų metinių eitynių Varšuvoje lyderius, nesugebėjusius užkirsti kelio smurtui ir sužeidimams.
Pasaulis
VENGRIJA
Vengrija griežtins rinkimų įstatymą
Pastaruoju metu aktyviai įstatymus rengianti Vengrijos vyriausybė ėmėsi keisti rinkimų taisykles, ir tai laikoma žingsniu, trukdančiu opozicinių partijų pastangoms suvienyti jėgas prieš kitus rinkimus 2022 metais.
Pasaulis
KALNŲ KARABACHO KONFLIKTAS
Armėnijoje po protestų sulaikyta dešimt opozicijos lyderių
Armėnijos specialioji tyrimų tarnyba pranešė sulaikiusi dešimt opozicijos lyderių, tirdama baudžiamąją bylą dėl masinių susibūrimų Jerevane organizavimo pažeidžiant įstatymą.  
Pasaulis
BALTARUSIJA
A. Lukašenka paliepė atkurti tvarką Baltarusijos regionuose pasitelkiant kariuomenę
Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka, ketvirtadienį pakeitęs keletą šalies saugumo tarnybų vadovų, įskaitant vidaus reikalų ministrą, pareiškė, kad yra pasiruošęs pasiųsti kariuomenę malšinti masinių opozicijos šalininkų protestų, krečiančių šalį po rugpjūtį įvykusių ginčijamų valstybės vadovo rinkimų.
Aktualijos
SEIMO RINKIMAI
G. Paluckas atsitraukia: atrodo, kad socialdemokratai lieka opozicijoje
Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas sako manantis, jog ateinančius ketverius metus partija dirbs opozicijoje.
Pasaulis
ALIAKSANDRO LUKAŠENKOS REŽIMAS
A. Lukašenka grasina išaiškinti kiekvieną protestuotoją, opozicijos kanalas paskelbtas ekstremistiniu
Baltarusijos autoritariškas prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad šalyje bus surasti visi protesto akcijų dalyviai. Baltarusijos sostinės Centrinio rajono teismas pripažino susirašinėjimo platformoje „Telegram“ esantį pagrindinį opozicijos kanalą „Nexta“ bei jo logotipą ekstremistine medžiaga.   
Pasaulis
REŽIMAS
Postą paliekantis Kirgizijos prezidentas: „Aš nesilaikau įsikibęs valdžios“
Kirgizijos prezidentas Soronbajus Žejenbekovas nusprendė trauktis iš pareigų, ketvirtadienį paskelbė jo spaudos tarnyba.
Pasaulis
PARAMA
Berlyne susitiko Vokietijos kanclerė A. Merkel ir Baltarusijos opozicijos lyderė S. Cichanouskaja
 Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja antradienį Berlyne pradėjo susitikimą su Vokietijos kanclere Angela Merkel, pranešė jos štabas.
Pasaulis
RUSIJOS OPOZICIJA
A. Navalnas savo apnuodijimu kaltina V. Putiną
Verslas
PERTVARKA
Aistros dėl valstybinių vaistinių: pataisos vėl nepriimtos
Lietuvoje kol kas nebus steigiamos valstybinės vaistinės – valdantiesiems antradienį pritrūko balsų įstatymą priimti, nes opozicija nesiregistravo balsuoti. 
Pasaulis
REŽIMAS
Sulaikytas baltarusių opozicijos Koordinacinės tarybos narys M. Znakas
Kaukėti žmonės civiliais drabužiais kažkur išsivedė Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narį Maksimą Znaką, naujienų agentūrai „Interfax“ trečiadienį sakė Tarybos sekretoriato atstovai.
Pasaulis
BALTARUSIJA
Du Baltarusijos opozicijos lyderiai – Ukrainoje, M. Kalesnikava sulaikyta pasienyje
Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narė Maryja Kalesnikava buvo sulaikyta, kai bandė nelegaliai kirsti Ukrainos sieną, antradienį pranešė baltarusių valstybinė naujienų agentūra BelTA.
Pasaulis
REŽIMAS
Skelbiama, kad Minske sulaikyta viena iš Baltarusijos opozicijos lyderių M. Kalesnikava
Minske nežinomi vyrai juodais drabužiais pirmadienio rytą sučiupo garsią Baltarusijos opozicijos veikėją Maryją Kalesnikavą ir įstūmė ją į mikroautobusą, remdamasi liudininkais pranešė jos komanda. M. Kalesnikava buvo viena iš opozicijos kandidatės ginčijamuose rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimuose Sviatlanos Cichanouskajos kampanijos partnerių. M. Kalesnikava priklauso opozicijos Koordinacinei tarybai, raginančiai ilgametį autoritarišką šalies prezidentą Aliaksandrą Lukašenką taikiai perduoti valdžią. Nuo pat rinkimų šalyje vyksta masiniai protestai prieš oficialius rinkimų rezultatus, pagal kuriuos laimėjo A. Lukašenka. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais. Nežinomi vyrai M. Kalesnikavą sulaikė Minsko centre ir išsivežė ją mikroautobusu su užrašu „Ryšiai“, pasakojo liudininkai. M. Kalesnikavos telefonas yra išjungtas. Minsko milicija pareiškė nesulaikiusi Koordinacinės tarybos prezidiumo narės.  Kiek vėliau Vidaus reikalų ministerijos atstovė Volha Čemodanova nurodė, kad ministerija neturi informacijos apie M. Kalesnikavos ir dar dviejų Koordinacinės tarybos narių sulaikymą. „Informacijos neturime“, – sakė ji. Viena liudininkė vardu Anastasija portalui tut.by pasakojo pirmadienį maždaug 10 val. (ir Lietuvos laiku) mačiusi, kaip kaukėti vyrai įstumia M. Kalesnikavą į mikroautobusą ir paima jos mobilųjį telefoną. Baltarusijos pareigūnai jau yra sulaikę kelis Koordinacinės tarybos narius ir apklausę kitus narius, įskaitant M. Kalesnikavą, vykdydami tyrimą dėl įtariamo bandymo užgrobti valdžią. 38 metų M. Kalesnikava vienintelė iš trijų S. Cichanouskajos kampanijai vadovavusių moterų dar yra Baltarusijoje, kur augantis opozicijos judėjimas rengia didžiules demonstracijas nepaisydamas A. Lukašenkos bauginamo jėgos demonstravimo. S. Cichanouskaja išvyko į kaimyninę Lietuvą, o kita jos kampanijos partnerė Veranika Capkala šiuo metu yra Ukrainoje. M. Kalesnikava, fleitininkė ir muzikos mokytoja, į politiką atėjo su opozicijos politiko, buvusio bankininko Viktaro Babarykos rinkimų kampanija. V. Babaryka siekė varžytis su A. Lukašenka rinkimuose, bet buvo įkalintas, jam buvo uždrausta kandidatuoti. Kai S. Cichanouskajai, anglų kalbos mokytojai ir vertėjai be politinės patirties, netikėtai buvo leista kelti savo kandidatūrą į prezidentus, M. Kalesnikava ir V. Capkala ją parėmė ir drauge su ja kalbėdavo mitinguose. Moterų skiriamuoju ženklu tapo jų gestai: S. Cichanouskaja iškeldavo kumštį, M. Kalesnikava rodydavo iš pirštų suformuotą širdį, o V. Capkala – pergalės ženklą. M. Kalesnikava ir kiti V. Babarykos kampanijos nariai praėjusį mėnesį paskelbė kuriantys naują opozicinę partiją „Kartu“.
Pasaulis
REŽIMO OPOZICIJA
Baltarusijos opozicijos atstovas P. Latuška: politinė krizė visų pirma yra šalies vidaus reikalas
Vilniuje penktadienį viešintis Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narys Pavelas Latuška sako, kad baltarusiams labai svarbu girdėti kaimynų balsą ir jų vertinimą to, kas vyksta Baltarusijoje.
ŽYMA
OPOZICIJA