Meniu
Prenumerata

šeštadienis, balandžio 20 d.


Pasaulis
JT GENERALINĖ ASAMBLĖJA
JT Generalinėje Asamblėjoje daugiausia dėmesio bus skiriama Ukrainai
Pirmojoje gyvoje Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje po to, kai prieš trejus metus keliones sutrikdė COVID-19 pandemija, pagrindinis dėmesys bus skiriamas
Aktualijos
SOCIALINĖ NĖLYGYBĖ
Matyti plačiau: išmokų didinimas yra pats primityviausias atskirties mažinimo modelis
Nuo to, kaip bus sprendžiamas nelygybės rebusas, priklausys ne tik gyventojų piniginių storis
Komentarai
Progresinius įvedė. Ar nelygybė sumažėjo?
Kartagina privalo būti sunaikinta! Šiais žodžiais visas savo kalbas bet kokia tema Romos Senate baigdavo senatorius Kato Vyresnysis. Žiūrint iš Romos perspektyvos, Kato mintis buvo racionali.
The Economist
Savos tarp savų
Valdyboms Europoje taikomos lyčių kvotos veik nepadidino įmonių veiklos efektyvumo ir ne itin padėjo moterims žemesnėse pakopose
Komentarai
Pasiklydę nelygybėje
Skurdas ir nelygybė yra labai jautrios temos, nes su bent vienu šių reiškinių esame susidūrę visi. Vis dėlto šaltai ir objektyviai reikia pripažinti, kad skurdas ir pajamų nelygybė – skirtingi dalykai. Jei tu įsikūręs dviejų kambarių bute, o kaimynas – keturių, tai nelygybė. Jei neturi kur gyventi, tai – skurdas. Paprastai tariant, net pačioje turtingiausioje visuomenėje skurdo nebus, tačiau nelygybė – garantuota.
Komentarai
Skurdas – grėsmė demokratijai
Viena praėjusios vasaros naujiena Lietuvoje yra tokia nemaloni, kad verčiau jos neaptartume. Tačiau teks. Tai tvarus ir demokratijai grėsmingas skurdas, kurio atsparumą Lietuvoje mums liepos pabaigoje nurodė platus palyginamasis tarptautinis tyrimas, atliktas įtakingo pasaulinio kovos su skurdu organizacijų tinklo „Oxfam“. Kodėl tai svarbu ir ką dėl to daryti?
ŽYMA
NELYGYBĖ