Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 23 d.


Temos
AKADEMINIO PASAULIO ŽAVESYS IR SKURDAS
Oksfordo universiteto įvairovės krizė: jei šeima neturtinga, tapti profesoriumi gali būti sunku
Kodėl? Aiškinosi Emma Irving. Lietingą vasaros dieną su Henriu susitikome jaukioje užeigoje Oksfordo pakraštyje. Linksmas garbiniuotas 40-metis vyras šelmiška šypsena nepaisydamas
Pasaulis
ŽMOGAUS TEISĖS
Meksika užbaigia savo kelionę santuokos lygybės link
Tos pačios lyties asmenų santuokos tapo legalios visoje Meksikoje, įteisinus jas paskutinei Tamaulipaso valstijai.
Komentarai
KOMENTARAS
Lygybė apsimoka. Laikas verslui tai suvokti ir išsikelti aiškius tikslus
Verslas jau suprato būtinybę kalbėti apie lygybę ir įvairovę, nors kartais vis dar gali pasirodyti, kad tai veikiau populiarūs lozungai ir „burtažodžiai“. Kalbėjimas apie lygybę organizacijose svarbu, bet jis turėtų kilti iš konkrečių žingsnių, atskleidžiančių, kaip verslas – o kartu ir visa visuomenė – kratosi stereotipų bei visiems suteikia galimybes pasiekti geriausią savo versiją. Pasaulis yra įvairus, o talentas neturi nei lyties, nei religijos, nei rasės.
Komentarai
VISUOTINIS ATSAKAS
Lygybė yra svarbesnė nei bet kada
Kiekviena krizė sukrečia visuomenę iki pamatų, didina esamą nelygybę ir atskleidžia įsišaknijusią diskriminaciją. Kaip ir ankstesnės pasaulio ekonomikos krizės, COVID-19 pandemija nepaiso pilietybės, o jos padariniai yra žlugdantys. 
Aktualijos
Nelygybės nuosprendis: atšauks vien karas, revoliucija ar maras?
Augančios nelygybės amžiuje Walteris Scheidelis tiki radęs atsakymą, kaip ją įveiks. Knygoje „Didysis lygintojas“ (The Great Leveler) Stanfordo universiteto profesorius tvirtina, kad per visą istoriją ekonominę nelygybę ištaisydavo tik vienas iš „Keturių sulyginimo raitelių“: karas, revoliucija, valstybės griūtis arba maras.
ŽYMA
LYGYBĖ